2
2
1

Opis meczu:

Porażką Zagłębia 2:3 zakończył się dzisiejszy mecz z Górnikiem Zabrze. Drużyna z Lubina pokazała wielką waleczność i zaangażowanie. Atakowała od samego początku. Groźne sytuacje stwarzali: Niciński, Grzybowski oraz Moskalewicz.

Jednak to Górnik pierwszy objął prowadzenie po płaskim strzale Jacka Wiśniewskiego. 12 minut później wyrównał Marek Zając. Radość nie trwała długo. Chwilę potem, w doliczonym czasie gry, strzelec gola otrzymał czerwoną kartkę za faul taktyczny a minutę później było już 2:1 dla Zabrzan po golu ex-lubinianina - Andrzeja Niedzielana. Druga połowa znowu przyniosła wiele emocji. Kolejną czerwoną kartkę dostał tym razem gracz Górnika - bramkarz Piotr Lech. Gra wyrównała się, nie brakowało sytuacji bramkowych po obu stronach. W 85 minucie na 3:1 dla Górnika podwyższył Piotr Gierczak. Zagłębie nie poddało się jednak i nadal walczyło o korzystny wynik. W 90 minucie z rzutu karnego na 3:2 strzelił Zbigniew Grzybowski. W doliczonym czasie gry szansę na wyrównanie miał jeszcze Artur Andruszczak, ale po jego strzale piłka minimalnie minęła bramkę.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Adam Nawałka: Z wyniku nie mogę być zadowolony. Cieszę się natomiast z postawy moich zawodników, którzy z ogromnym zaangażowaniem i determinacją grali do ostatniego gwizdka sędziego. Takiej postawy będę od nich wymagał w każdym spotkaniu. Urokiem futbolu jest jego nieprzewidywalność. Dziś Zagłębie, uznawane za faworyta tego spotkania, przegrało. Czeka nas jeszcze wiele pracy przy zgrywaniu zespołu.

Waldemar Fornalik: Spotkały się dzisiaj dwie drużyny, będące w dobrej dyspozycji. Piłkarze zaprezentowali niesamowitą walkę na każdym metrze boiska. Po poprzednim meczu w Chorzowie byliśmy krytykowani. Dziś wykonaliśmy plan i bardzo cieszymy się ze zwycięstwa.