1
3
0

Opis meczu:

Spotkanie rozpoczęło się od ostrych ataków gospodarzy, którzy od pierwszych minut natarli na bramkę Zagłębia. Na szczęście gospodarzom sił i zapału starczyło zaledwie na 30 min, co skrzętnie wykorzystali piłkarze Zagłębia, którzy wraz z upływem czasu grali coraz lepiej, aby w końcówce spotkania zepchnąć gospodarzy do obrony. Lubinianie zdołali zdobyć w końcówce meczu bramkę jednak była to tylko bramka wyrównująca, bowiem w 14 min Arkadiusz Aleksander wykorzystał podanie Buśkiewicza i najbliższej odległości pokonał Madarića.

Pierwszą bardzo dobrą okazję lubinianie stworzyli sobie w 24 min jednak strzał głową Mateusza Żytko poszybował nad poprzeczką bramki Piotra Lecha. Jeszcze lepszą okazje lubinianie mieli w 43 min, kiedy to strzał Andrzeja Szczypkowskiego zza linii pola karnego wyłapał świetnie ustawiony Lech.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal ton wydarzeniom na boisku nadawało Zagłębie a cofnięci do obrony gospodarze wyczekiwali na okazję do przeprowadzenia kontry. Uporczywie atakujący lubinianie mogli doprowadzić do wyrównania w 53 min. Na strzał z przed linii 16 metrów zdecydował się Grzegorz Niciński. po jego strzale piłka otarła się od jednego z obrońców i spadła w polu karnym, gdzie najszybciej doskoczył do niej Zbigniew Murdza jednak mając przed sobą tylko bramkarza Górnika fatalnie spudłował. W odpowiedzi Górnicy przeprowadzili akcję, po której Buśkiewicz trafił piłką w poprzeczkę.

W 70 min boisko opuścić musiał Madarića, który kilkanaście minut wcześniej ucierpiał w starciu z Buśkiewiczem. Jego miejsce musiał zająć Jakub Szmatuła, dla którego był to debiut na pierwszoligowych boiskach.

Jeszcze ciekawiej działo się na boisku w samej końcówce spotkania. Najpierw w 80 z boiska wyrzucony został kapitan gospodarzy Krzysztof Bukalski, którzy ujrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. W 82 minucie lubinianie mogli wyrównać ale ponownie świetna interwencja Lecha uchroniła zespół Górnika przed utratą bramki.

Wyrównanie padło w 88 min. Prowadzące zmasowane ataki Zagłębie rozegrało akcję prawą stroną boiska. Sławomir Pach zagrał to Łukasza Mierzejewskiego, który wstrzelił piłkę w pole karne wprost pod nogi Zbigniewa Murdzy. Napastnik Zagłębia stojąc tyłem do bramki delikatnie trącił piłkę piętą a ta zatrzepotała w bramce Piotra Lecha.

PO MECZU POWIEDZIELI:

Werner Liczka: Graliśmy dobrze prze pierwsze pół godziny. Gdybyśmy strzelili kolejne gole, mecz skończyłby się pewnie innym wynikiem. To nie pech, że straciliśmy bramkę w końcówce. Prezentujemy słabą skuteczność. Za dużo było straconych piłek, niepewności. Do wielu moich graczy mam pretensje. Graliśmy zbyt pasywnie. Nie kazałem się oczywiście cofać po zdobyciu gola.

Drażen Besek: Był w tym meczu walka obu zespołów przez cały mecz. My mieliśmy kłopoty przez pierwsze 20 minut. Potem stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, szczególnie w drugiej połowie. Mogę być z tego spotkania zadowolony. Teraz musimy dobrze zaprezentować się na własnym stadionie.

Piłkarz meczu

260 głosów

Wasze komentarze:
(28.08.2004) - Gepard_KSG (217.98.47.254): [ciach] pomógł wam Granat [ciach] mam nadzieje że spadniecie do II ligi osły z Lubina z resztą tam wasze miejsce !!
(28.08.2004) - kibol (83.27.40.97): cenny punkt na yrudnym terenie pozdro
(28.08.2004) - lubin (217.30.140.33): no nam w 2 lidze tez nie pomagali sedziowie a Granata dobrze z namy on sedziowal mecz przesadzajacy o naszym spadku (ZAGŁĘBIE - ŁĘCZNA) no ale zawsze ktos musi byc niezadowolny. My sie cieszymy z 1:1 was tez powinno to ciesmyc ale wy wygrywaliscie caly mecz no trudno pilka nozna to gra bledow i wy popelniliscie go jako ostatni a my jako pierwsi to tyle i bujaj sie frajerze ( ALE ŁACZY NAS JEDNO --- DO DZIURYYYYY!!!!!)
(29.08.2004) - Mati (62.21.37.212): Matołki z Zabrza jakoś bardziej uprzejmi byli przed meczem - czyżby nie umieli przegrywać (a nawet remisować) ??? Dajcie sobie spokój...

A co do meczu to bardzo cieszy ten punkt na kolejnym, ciężkim terenie - w przyszłości na pewno to zaprocentuje.

Pozdrawiam
(29.08.2004) - kuki83 (80.51.250.98): Brawo dla naszych pilkazy za wytrwalosc do konca meczu. Szkoda straconych punktow bo slyszalem w radiu ze mielismy przewage praktycznie przez cala druga polowe!! Najbardziej bedzie mi szkoa MADARIĆ-a:(( czy moze ktos wie jak powaznej kontuzji sie nabawil??? czy zdola sie wyleczyc do meczu z lechem czy bedzie mial dluzsza przerwe???? ZAWSZE ZAGŁĘBIE BYŁO, JEST I BĘDZIE!!! pozdro
(29.08.2004) - pancio (80.51.250.190): brawo dla zaglebia j...c zaboli pieprzonych teraz wszyscy na lecha idziemy doping na maksa
(30.08.2004) - LaHcimmm_KSG (212.106.165.126): http://www.gornik.zabrze.net.pl/foto_gornik_zaglebie_0405/14.JPG ZAPRASZAM WSZYSTKICH KIBICOW ZAGLEBIA NA WGLAD NA SEKTOR PRZYJEzDNYCH :)
(30.08.2004) - nob (62.87.219.182): a zapraszam na spojrzenie na stadion,na lepszej łupie to amico gra
(30.08.2004) - tomi (62.87.217.90): a to wogole przypomina stadion? haha "górnikowi gratulujemy stadionu"
(30.08.2004) - nob (62.87.214.216): hahaha
(30.08.2004) - pancio (80.51.250.190): zabole bez stadionu heehe wywalic ich do 3 ligi
(30.08.2004) - kibic (217.30.140.239): sorki Podacie moze cos o juniorach starszych i mlodszych ? jakie wyniki itp ? bo mnie to interesuje i mysle ze innych chyba tez . z gory dzieki . nara
(1.09.2004) - gayevsky (62.87.254.252): Czy wyście powariowali!!! Jeden drugiego wyzywa, obraża, a przecież s Polska pochodzimy. Idzie kibicować Polsce, a nie wyzywać się. Ciekawi mnie, czy któryś z was skończył chociaż dwie klasy podstawówki? - bo na więcej mi nie wyglądacie.
Dojrzały kibic Zagłębia, pamiętający doskonale mecz Zagłębie Górnik Wałbrzych o wejście do I ligi.
(1.09.2004) - (62.87.207.161): **** PZPN chipowo im sie zachcialo!!
(1.09.2004) - (62.87.207.161): Bravo Zaglebie!! cenny remis!!!
(3.09.2004) - anonim-(fan zagłębia)!!! ;-) (81.168.162.17): potwierdzam górnikowi gratulujemy stadionu!!! to nie stadion!!! on wygląda jak moje boisko szkolne!!!
aha a mecz z lechem mamy wygrać!!!
(3.09.2004) - kkk (195.216.97.64): wywalili Jawornika z Zaglebia
(3.09.2004) - CyRaX (80.55.225.42): brawo szkoda ze nie 3 ptk. :)

pozdRo
(4.09.2004) - (62.87.214.191): Szkoda ze nie moglismy byc na tym meczu no al trudno