0
3
0

Opis meczu:

Kompromitacją zakończył się wyjazd piłkarzy Zagłębia do Krakowa na mecz z Wisłą. Lubinianie w żenującym stylu ulegli krakowianom 6-0, tracąc wszystkie bramki w drugiej części meczu.

Pierwsza odsłona nie zapowiadała ?lania?, jakie lubinianom urządziła Wisła. Krakowianie wprawdzie dominowali na boisku, jednak nie potrafili wykończyć wypracowanych przez siebie sytuacji. Najlepszej z nich tuż przed przerwą nie wykorzystał Frankowski po strzale którego piłka przeleciała tuż obok słupka.

Po zmianie stron jako pierwsi do głosu doszli lubinianie jednak po dobrej akcji Łobodzińskiego Niciński nie sięgnął piłki w polu karnym i ta opuściła plac gry. Krakowianie festiwal strzelecki rozpoczęli w 53 minucie, kiedy to Żurawski w dziecinny sposób ograł w polu karnym dwójkę środkowych obrońców Zagłębia ? Alunderisa z Pokorym a następnie umieścił piłkę w bramce. Nim piłkarze Zagłębia zdążyli się otrząsnąć po utracie pierwszej bramki przegrywali już 3-0. W 55 minucie Zieńczuk strzałem z blisko 30 metrów pokonał Madarića a w 58 minucie Tomasz Frankowski będąc sam na sam z Madarićiem nie zmarnował okazji i umieścił piłkę w bramce Zagłębia.

W 66 minucie lubinianie przegrywali już 4-0 a ponownie na listę strzelców wpisał się Frankowski, który wykorzystał dośrodkowanie Baszczyńskiego i przy biernej postawue lubinian strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Piątą bramkę dla krakowian zdobył Maciej Stolarczyk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dołożył nogę do szybującej piłki, ta odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Zagłębia. Dzieła zniszczenia lubinian dokonał Maciej Żurawski, który w 90 minucie zdobył szóstą bramkę dla Wisły.

Po meczu powiedzieli:

Werner Liczka: Trzy punkty, bardzo dobry wynik. W pierwszej połowie było nieźle, brakowało skuteczności. Przyszła po przerwie. Najważniejsze był czas między 53 a 56 minutą, kiedy padły trzy bramki i zeszła presja, nacisk, obciążenie. Dobry mecz. Kuba Błaszczykowski zrobił wczoraj jakiś ruch z piłką, odczuł ból pachwiny. Chciał dziś grać, ale zadecydowałem, że nie powinien ryzykować. Myślę, że nie jest to bardzo poważna kontuzja, ale za wcześnie się wypowiadać. Ma szansę zagrać w derbach. W przerwie mówiłem zawodnikom by grali podobnie, wytrzymali. Chciałem by zawodnicy byli konsekwentni od początku do końca. Myślę, że ten wynik ma wpływ na zaufanie. W poprzednich meczach było dużo chęci i ambicji, dwa dni przed meczem było dobre podejście i optymizm. Jeszcze nie zdarzyło się w mojej karierze by remisować bezbramkowo do przerwy a wygrać 6:0.

Drażen Besek: Po pierwszej połowie myślałem, że coś ugramy na Wiśle. Kosztowała nas ona jednak zbyt dużo zdrowia, bo bardzo dużo pracowaliśmy w defensywie i szukaliśmy sytuacji z kontrataku. Od początku rundy mamy kłopoty ze zdobywaniem bramek. W drugiej połowie zdekoncentrowaliśmy się i po pierwszej bramce nie wierzyliśmy już, że może się coś zmienić. Wiśle brakuje tylko pierwszej bramki na własnym boisku do zwycięstwa. Gratuluję Wiśle, to zespół prezentujący dobrą piłkę. Musimy odbudować się psychicznie, żeby w sobotę z Polonią szukać bramki i wygrać. Jest za wcześnie, żeby Mierzejewski już zagrał. Wczoraj wieczorem dopiero dołączył do drużyny, nie trenował. Musimy zobaczyć jak się czuje.

Piłkarz meczu

Wasze komentarze:
(3.05.2005) - kuki (80.51.194.112): eh szkoda gadac!! ciekawe kiedy sie doczekamy wygranej!! ZAWSZE ZAGŁĘBIE BYŁO, JEST I BĘDZIE!!
(3.05.2005) - mks (62.87.217.93): jak wy tak macie zamiar grac to dajcie sobie spokuj,przeciez to zenujace w jednym sezonie z wisla 13:1 wynik mowi sam za siebie ,stworzyliscie nowa niechlubna tradycje zaglebie lubin pozdrawiam wiernych kibicow zaglebia lubin
(3.05.2005) - gracz (12.181.161.33): Jeszcze jest szansa na druga lige... tam na pewno wygramy jakis mecz
(3.05.2005) - wislak (195.150.131.10): nieno nielamcie sie,kazdy klub ma zle chwile,taka crakovia,zamiatala konce IIIligi,teraz uefa bedziee,ale madaric byl boski,6 brameczek:]
POZDRAWIAM!!!
(3.05.2005) - rychusa (68.72.130.92): No to pokazala nam Wiselka nasze miejsce w szyku...
(3.05.2005) - dan (68.229.92.251): i dlatego wlasnie ten klub powinien grac w II lidze!!! niue moze byc takiej roznicy miedzy klubami w I lidze. przeciez nasze zaglebie calkowicie odbiega od poziomu pierwszoligowego!!! i co to za tlumaczenie ze nie wytrzymali kondycyjnie bo w pierwszej polowie sie zmeczyli?, a wisla co , nie grala w I polowie???
(3.05.2005) - mks (68.229.92.251): a panowie sponsorzy nie dalej inwestuja w stadion, ubiry itp. tylko pytam sie dla kogo??? przeciez niedlugo na tym stadionie nikogo nie bedzie bo po co??? smutny ten nasz klub plakac sie chce. tyle jest kasy a zawodnicy z II, III lig!! np murdza co to jest???
(3.05.2005) - RAFCIO (80.51.194.112): Japierdole bez komentarza
(3.05.2005) - colo12 (62.87.207.174): Slabo, bardzo slabo, jak tak dalej pojdzie to nas jeszcze czekaja baraze do 2-giej ligi.
(3.05.2005) - Yaro (156.17.162.183): Czy wygrywasz czy nie ja i tak Kocham Cie!!!!! uszy do gory teraz juz moze byc tylko lepiej dozobaczenia w sobote!!!! jestesmy zawsze tam gdzie nasz MKS gra aeja oooo Zagłębie GOOOOOOOOL!!!!
(3.05.2005) - sfinks (83.31.22.233): Nie ma co się załamywać teraz trzeba ze wszystkich sił wygrać z Polonią a póżniej w Katowicach w tej chwili te mecze są dla Zagłebia ważniejsze,dobrze że do gry wracają Piszczek i P.Strąk chociaż za kartki chyba wypadnie Szczypek-duża strata,ale ja wierzę w ekipę Drażena i w zwycięstwa w tych meczach.Jeżeli wygramy z Polonią to póżniej już pójdzie najważniejsze,żeby chłopaki wreszcie się przełamali.Pozdro.
(3.05.2005) - mihau (213.134.160.228): ja akurat z krakowa jestem za wisla i zaglebie gra tak samo jak cala liga, a ja osobiscie zaluje
(3.05.2005) - kibic (81.168.165.68): szkoda słów Niech teraz wraca Strąk, Piszczek i Mierzejewski może to coś zmieni !! Do wymiany Nitka, Alunderis, Jackiewicz!! Ten klub gdzie jest tyle kasy niech wkońcu zrobią transfery porządne niech wkońcu te transfery zrobi Besek a nie śmieszny zarząd !! On sie na tym zna a nie Oni (pajace, patrza tylko ile kasy w kieszeni bylo a nie dobro dla druzyny) Pozdrawiam i mam taką małą prośbe do kibiców WSZYSCY NA STADION W SOBOTE I POMÓŻMY WYJŚĆ Z DOŁKA DRUŻYNIE BO ONI POTRAFIĄ GRAĆ !! Pozdrawiam
(3.05.2005) - NOX (81.168.140.159): :( niestety historia sie powtórzyla.jak to mowi premier m.belka DO ROBOTY !!!
(4.05.2005) - bibik-usa (68.251.45.254): Nie ma sie co przejmowac tym meczem bo i tak wiekszosc na zdrowy rozum wiedziala ze ZAGLEBIE przegra..... tylko zal ze tak wysoko!Wierze ze teraz bedzie juz tylko lepiej!!!!Zawsze ZAGLEBIE bylo jest i bedzie!!!
(4.05.2005) - gracz (24.183.47.86): Sfinks ale co potem? Kolejny sezon i kolejne baty? Ten klub zmierza donikad.
(4.05.2005) - RastaOrangeBoy (62.233.197.46): slyszalem ze Nicinski i Szczypkowski ustalaja sklady na mecze....za takie cos Beseka wyrzucilbym na zbity pysk ze do tego dopuszcza, a to beztalencie spuscil do Zaglebia 2 i niech sie uczy grac...tylko nie piszcie o zmianie zarzadu bo to jest oczywiste..;)
(4.05.2005) - darek (81.168.166.66): moze tak trzebaby trenera zmienic!! kasperczak jest na bezrobotnym moze jego wciagniemy buhaha albo rafala bąkowskiego lub macka lipe oni sa naprawde dobrzy narka pozdro dla nich
(4.05.2005) - KKK (194.145.229.247): WCZORAJ PACH SIE TAK PRZEJAL ZE W MACIE SIE NAPIL I LEDWO DO TAXY TRAFIL.
(4.05.2005) - SoEri (83.27.68.93): No nic porażka i tyle:((Smutno troche,no ale trzeba wygrać następne mecze i będzie dobrze:))A w sobote napewno będizemy wspierać zagłębie ekipą z Chojnowa!!!Pzdr
(4.05.2005) - ToMeK (81.190.149.47): Szkoda Zagłębia.

(4.05.2005) - Ja (81.219.231.40): miejsce zagłębia jest nie w 2 ale w 3 lidze... przeciez tam nie potrafią grać...
do bibik-usa przegrać np 1:0 a 6:0 to różnica :) hehehe
(4.05.2005) - mar (83.27.102.111): ZAGŁĘBIE DO ROBOTY
(4.05.2005) - Pisarski Kamil (62.87.207.61): ja i tak jestem najładniejszy...
(4.05.2005) - mar (83.27.122.171): nic się nie stało ZAGŁĘBIE nic się nie stało
(4.05.2005) - Marzec (62.87.207.176): zajebiscie grali lubinianie w 1 polowie ale w drugiej juz bylo lepiej ale prxzeciez wiemy ze xzaglebie jest gorsze od wisly
(4.05.2005) - EDDIE (80.55.191.29): Popatrzmy na rywali, z którymi graliśmy i na tych, z którymi się spotkamy. Najgorsze chyba za nami. Wisła,Groclin,Legia,Cracovia za nami. Teraz nie czas na narzekanie i płacz ale trzeba pomóc przełamać się chlopakom, aby wygrali coś w nastepnych spotkaniach. Ludzie czy wątpicie w to, że Zagłebie utrzyma się w 1 lidze? Bo ja nie wierzę w 2 ligę. W chwilach zwątpienia i braku wiary naszym piłkarzom potrzebny jest jak nigdy porządny doping, a nie drwiny i śmiech. Pokażmy im swoje oddanie i przywiązanie a na pewno bedzie im łatwiej o pierwsze zwycięstwo. Kiedy jak nie teraz powinniśmy wszyscy udać się na mecz i wszyscy razem chóralnie zaśpiewać ZAGŁĘBIE jesteśmy z Tobą, nie opuscimy Cię, nigdy Cię nie zdradzimy bo My kochamy Cię. Mówią, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie-zobaczymy więc na co może Zagłębie w chwili zwątpienia. Ja osobiście przyjadę ze Złotoryi aby wspomóc. FOREVER Zagłębie.
(4.05.2005) - kibic (83.22.6.168): Bardzo dobry mecz do przerwy, po przerwie katastrofa. Od znajomego dziennikarza słyszałem, że w przerwie było bardzo głośno w naszej szatni, że Besek opierd....zawodników, że nie wykonują założeń taktycznych. I stało się po przerwie zaczeli wykonywać....... Madarić znowu się rozkleił 2 i 3 bramka jego. Obrona jak szwajcarski ser. Szczypek może zapisać na swoje konto 5. A stoperzy 1, też 3, 4 i 6 gdzie puścili Żurawia i Franka sam na sam. Szczypek jest cieniem samego siebie i dobrze mu zrobi odpoczynek. Nitce też - co już kilkakrotnie pisałem. Trzeba postawić na młodzież. I proszę się nie podpisywać moim nikiem.
(4.05.2005) - Ozi (213.76.98.145): "Co nas nie zabije, to nas wzmocni"

Ten sezon to juz raczej jeden ch.. ale w przyszlym sa szanse na zmiane. Nich tylko zarzad dotrzyma obietnicy i zaczną sie prace na stadionie
Trzeba pomyslec o napastniku albo dwuch i caly czas stawiac na wychowankow, bo na nich ten klub powinienen sie opierac.

I na dobre i na zle
(5.05.2005) - czarny (62.87.214.244): niema co plakac nad rozlanym mlekiem ,zobaczymy w sobote co bedzie ,na co stac zaglebie moze wkoncu wygraja wesprzyjmy ich goracym dopingiem moze to bedzie przelom ,i zaczniemy wygrywac pozdrawiam i zachecam do dopingu w sobote o 18.00ZAWSZE ZAGLEBIE POZDRAWIAM
(5.05.2005) - pawel-ch1 (81.168.171.119): wynik taki jakich mamy pilkazy nie mozna miec zadnych pretesji do trenera bo co trener moze zrobic jak sami zawodnicy nie potrafia strzelac bramek z wytwazanych sobie sytuacji pretesje to mozna miec tylko do wlodazy klubu ze tak bonczucznie mowia ze budzet porownywalny jest do budzetu wisly groclinu amiki skoro tak duzy mamy budzet to panowie wlodaze trzeba wydac pieniadze na zawodnikow za czapke sliwek to mozna kupic wlasnie to co wtejchwili jest w zaglebiu wladze klubu musza przedstawic jasno sobie cel czy interesuje ich walka o najwyzsze laury w lidze czy gra o utrzymanie bo jak tylko o utrzymanie to ten sklad nam wystarczy a i niekorzy pilkaze musza sami sobie odpowiedziec czego oczekuja z gry w pilke bo jak narazie to poobnizali poziom swej gry lobo nitka itd
(5.05.2005) - Krespo (62.87.254.113): Tragiczna obrona (całkowicie ośmieszona w Krakowie), atak praktycznie nie istnieje - w III lidze można znaleść lepszych zawodników niż grających w Zagłębiu, przeciętna pomoc, w której jedynym dobrym i perspektywicznym piłkarzem jest Iwański!
Z kim chcemy zwyciężać w pierwszej lidze?
Piłkarze do wymiany, zarząd do pogonienia.
Tu musi zamiatać wielka miotła!
Nie ma innego wyjścia!
Pozdrawiam wiernych kibiców Zagłębia i obyśmy doczekali się lepszych dla klubu czasów!
(5.05.2005) - Tupek (62.87.212.85): nie róbcie se jaj głosujac na Madarica jako najlepszego w meczu bo własnie pokazujecie jacy z was "kibice" Zagłebia:/ !!!
(5.05.2005) - krawczenko (83.17.124.74): Jakie 7000 na meczu ? Było 10 tys ! Komplecik, pomyłeczke tam macie w rubryce! Pozdro z Krakowa :] WISŁA MISTRZ !!!
(5.05.2005) - max (213.238.115.231): dodam do wypowiedzi Krespo. kibice też do wymiany!!!!!!!gdzie byli? bo napewno na meczu nie było ich słychać.patrzac obiektywnie to obrona tragiczna a nie mial kto strzelac bo niby skad jakies podania do napastnika. jakby nawet frankowski zagral u nas to by sie zesral a nie dalby rady sam!!!!!!!bylem ,widzialem to na żywo!!!!!
(5.05.2005) - byly zawodnik (212.76.39.230): szczypek i nitka sz bardzo potrzebni tej druzynie oni nadaja jej jakosc ostatnio troche nie idzie ale wierze ze chlopaki soe przelamia powodzenia
(6.05.2005) - adaho (62.87.244.34): ty mks ty daj se spokoj jaki z ciebie kibic .... Z UKOCHANYM KLUBEM JEST SIĘ NA DOBRE I NA ZŁE , a jak jestes taki cwany to sam pokaż jak się gra!!!

pajace są wśród nasss!!!
(6.05.2005) - lolki (81.168.168.177): szkoda,mam nadzieje ze bedzie lepiej i na pewno bede na meczu, czekam na lepsze dni.Zawsze Zagłębie
(7.05.2005) - ŻYCZENIA (83.22.12.196): WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MAĆKA Z OKAZJI URODZIN PRZESYŁA TATA.