0
2
0

Opis meczu:

Nadal nie wiedzie się Zagłębiu. Dzisiaj lubinianie po raz kolejny doznali wyjazdowej porażki - tym razem z Wisłą Płock 0:2.

Podobnie jak we wcześniejszych meczach, naszym piłkarzom okazji strzeleckich nie brakowało, ale razili oni brakiem skuteczności. Wielokrotnie przed szansą na pokonanie Wyłupskiego stawali: Zbigniew Grzybowski, Arkadiusz Klimek czy Grzegorz Niciński. Żadnemu jednak nie udało się trafić do siatki. Za to gospodarzom szczęście dopisywało. Oba gole padły po szybkich kontrach. Ich strzelcami byli: Mikulenas i Geworgian.

Porażka sprawiła, iż Zagłębie spadło w tabeli na 15 lokatę. Jutro swój mecz gra Widzew, którego ewentualne zwycięstwo powiększyć może jeszcze bardziej odległość punktową lubinian do zespołów z miejsc niezagrożonych degradacją.

RELACJA PROSTO Z PŁOCKA:

W bramce Zagłębia wystąpił Jarosław Krupski. Golkiper w poprzednim sezonie występował w płockim zespole. Kibice przyjęli go oklaskami.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Najpierw przez 10 pierwszych minut zespoły wzajemnie się badały, grały ostrożnie. Pierwsza zaatakowała Wisła. Strzał na bramkę Jarosława Krupskiego Aidas Preiksaitis obok bramki. Następnie Arkadiusz Klimek odpowiedział główką z 14 metrów, ale prosto w ręce Wyłupskiego. W 17 minucie strzałem z dystansu chciał zaskoczyć Jarosława Krupskiego Dariusz Romuzga, ale piłka przeleciała nad bramką. W 24 minucie Ireneusz Jeleń w zamieszaniu w polu karnym strzelił na bramkę Zagłębia, ale nad bramką.

W 32 minucie spotkania było już 1:0. Przed polem karnym gości piłkę przejęli płocczanie. Nie obstawiony Grażvydas Mikulenas pokonał Jarosława Krupskiego. Zawodnicy reklamowali spalonego, ale sędzia dzisiejszego spotkania, pan Tomasz Mikulski z Lublina, unał prawidłowo zdobytą bramkę.

W 36 minucie Raimondas Vileniskis strzelił z okolicy narożnika pola karnego, ale piłka uderzyła w boczną siatkę bramki bronionej przez Jarosława Krupskiego. W 40 minucie w roli głównej ponownie Vileniskis. Przejął piłkę przed polem karnym i podał do nie pilnowanego Ireneusza Jelenia. Ten był sam przed Jarkiem Krupskim, ale golkiper instynktownie obronił jego strzał.

Po przerwie sytuacja na boisku trochę uległa zmianie. Zagłębie zaczęło śmielej atakować bramkę Wisły, ale bez większych rezultatów. Zaczęli natomiast bardzo szybko, bo już w pierwszej minucie drugiej odsłony w zamieszaniu w polu karnym w groźnej pozycji strzeleckiej był Jacek Manuszewski, ale płoccy obrońcy szybko zażegnali niebezpieczeństwo. W 51 minucie z kilku metrów, z ostrego kąta strzelał Ireneusz Jeleń, Krupski obronił. Dwie minuty później Preiksaitis strzelił z rzutu wolnego z 30 metrów, ale piłka odbiła się od bocznej siatki bramki Sylwestra Wyłupskiego.

W 62 minucie Jacek Manuszewski z prawej strony wdarł się w pole karne Wisły i strzelił... w słupek. Piłka wróciła jeszcze na boisko, ale gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo.

W 74 minucie meczu drugi bramka dla gospodarzy. Wahan Gevorgyan został znakomicie obsłużony podaniem od Ireneusza Jelenia.

W 85 minucie w zamieszaniu w polu karnym Wisły goście strzelali na bramkę Wyłupskiego, ale tuż obok słupka. Minutę później podobna sytuacja gości. Futbolówka znowu minęła o centymetry bramkę Wisły, tym razem z koło drugiego słupka.

Jeszcze w ostatniej minucie meczu Zagłębie miało 100-procentową sytuację strzelecką, ale Wyłupski tylko sobie znanym sposobem zatrzymał strzał Marka Zająca.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Adam Nawałka: Uważam, że było to spotkanie stojące na dobrym poziomie. Mecz był szybki, akcje z obu stron. Druga połowa dostarczyła nam wielu emocji. Sytuacji podbramkowych stworzyliśmy dużo. Uważam, że ta sytuacja zaraz po przerwie, której nie wykorzystaliśmy miała wpływ na to, że później nie mogliśmy strzelić gola. Gra układała się po naszej myśli, ale brakło skuteczności. Gratuluję trenerowi Broniszewskiemu i życzę powodzenia.

Mieczysław Broniszewski: Cieszymy się z tego zwycięstwa. Są to trzy punkty, które przybliżyły nas w górny rejon tabeli. Mecz do przerwy, poza kilkoma momentami, w naszym wykonaniu był bardzo dobry. W zasadzie do przerwy Zagłębie nie miało żadnej pozycji. Natomiast po strzeleniu bramki zawodnicy już podświadomie, mając przewagę, chcą bronić wyniku. W drugiej połowie były takie momenty, z których byłem niezadowolony. Jednak uzyskaliśmy drugą bramkę, która dała większą swobodę. Podświadomie zawodnicy bronili wyniku. Uważam, że spełnili moje oczekiwania. Chociaż z drugiej połowy jestem mniej zadowolony. Nie wykonali tego, co mogli wykonać. Ale zwycięzców się nie osądza, a rozgrzesza. Dzisiaj mamy 12 punktów, jesteśmy na 6 miejscu i będziemy się pięli w górę tabeli.