0
0
0

Opis meczu:

Drużyna Zagłębia może być już pewna awansu do drugiej rundy Pucharu Intertoto. Choć do rozegrania pozostał jeszcze rewanżowy mecz, to dzisiejsza wygrana 4:0 zdaje się zapewniać udział naszych piłkarzy w dalszych rozgrywkach.

Dzisiejszy mecz był ciekawy niestety tylko momentami. Zdarzały się bardzo długie chwile podczas których niewiele się działo. Maltańczycy bez przerwy murowali swoją bramkę, więc trudno było się naszym piłkarzom wykazywać umiejętnościami strzeleckimi. Zresztą po naszych graczach dało się dzisiaj mocno zauważyć zmęczenie ligowym sezonem. Bowiem od początku tej rundy rozgrywek, tj. od 7 marca, był to już 24 mecz naszych piłkarzy! Biorąc pod uwagę, że od tamtej chwili minęły 104 dni, daje to nam mecz średnio co 4 dni!

Wyróżniającymi postaciami, poza Aleksandrem Osipowiczem, który pokazał jak można się wywrócić na piłce stojąc przed pustą bramką, byli dzisiaj: Zbigniew Grzybowski i Jacek Manuszewski. Obaj strzelili po dwie bardzo ładne bramki, a i innych dogodnych sytuacji mieli co najmniej kilka.

Zagłębie dzisiaj prowadził... nadal Mirosław Jabłoński, któremu zresztą organizatorzy spotkania przygotowali w przerwie małe pożegnanie. Kibice podziękowali trenerowi owacjami na stojąco. To był już naprawdę jego ostatni mecz w Lubinie..