NAJBLIŻSZY MECZ ZAGŁĘBIA   [X]
Wyjazd:
Data: , godz.
R   E   K   L   A   M   A
  
MENU
 
KLUB
 
I ZESPÓŁ
 
ARCHIWUM MECZÓW
 
KONTAKT
 
 
INFORMACJE
Sezon: 2001/2002
Data: 2002-03-26
Rodzaj: Puchar Ligi
Widzów: 3500
Sędzia: Piotr Święs
Związek: Katowice

 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Artur Sarnat 
0
90
 
 Marcin Baszczyński 
0
90
 
 Arkadiusz Głowacki 
0
90
 
 Kamil Kuzera 
0
90
 
 Bogdan Zając 
0
90
 
 Tomasz Kulawik 
0
90
  
 Kalu Uche 
0
90
  
 Roberto Mauro Cantoro 
0
66
 
 Mirosław Szymkowiak 
0
66
 
 Grzegorz Pater 
34
90
 
 Dominik Husejko 
66
90
 
 Sunday Ibrahim 
66
90
 
 Tomasz Frankowski 
0
90
 
 Igor Sypniewski 
0
34
 
14 Piłkarzy
2
2
0
 Zagłębie - trener
 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Robert Mioduszewski 
0
90
 
 Robert Bubnowicz 
0
90
 
 Edward Cecot 
0
90
 
 Piotr Przerywacz 
0
90
 
 Nerijus Radžius 
0
90
 
 Krzysztof Kazimierczak 
0
62
 
 Tomasz Romaniuk 
62
90
 
 Jarosław Krzyżanowski 
0
90
 
 Andrzej Szczypkowski 
0
90
 
 Ireneusz Kowalski 
0
80
 
 Grzegorz Niciński 
0
90
 
 Zbigniew Grzybowski 
0
66
  
 Bogusław Lizak 
66
90
 
 Arkadiusz Klimek 
80
90
 
14 Piłkarzy
1
1
0

Opis meczu:

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi, Zagłębie przegrało dziś na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w 24 minucie Zbigniew Grzybowski. Był to pierwszy gol tego zawodnika zdobyty w oficjalnym meczu od czasu powrotu do Zagłębia w listopadzie 2001. Dla Wisły trafiali dziś Kalu Uche w 16 minucie i Tomasz Kulawik w 74.

Ponieważ w ostatnich 2 tygodniach, Zagłębie rozgrywa swoje mecze co 3 dni, dziś trener Jerzy Wyrobek dał szanse zagrania zawodnikom, których dawno nie widzieliśmy w pierwszym składzie. A byli to: Nerijus Radzius i Krzystof Kazimierczak. Ponadto do bramki wrócił Robert Mioduszewski.

17 kwietnia w Lubinie odbędzie się spotkanie rewanżowe. Biorąc pod uwagę fakt, że bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie, Zagłębiu wystarczy wygrać 1:0 by awansować do półfinału. Tak więc nadal wielka szansa przed naszym zespołem. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie lubinianie grali aż w finale Pucharu Ligi, gdzie przegrali właśnie z Wisłą Kraków.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Jerzy Wyrobek: "Przyjechaliśmy tu do Krakowa, mając przed sobą dwa cele: po pierwsze strzelić bramkę, po drugie - przynajmniej zremisować. Jeden cel został zrealizowany, drugiego nie udało się - Wisła strzeliła jedną bramkę więcej. To jednak dopiero pierwsza połowa rywalizacji, wkrótce spotkamy się w Lubinie. Powalczymy. Pod koniec meczu wprowadziłem szybkiego Lizaka, miałem nadzieję na jakąś kontrę. Stało się inaczej: Lizak miał sytuację, nie wykorzystał jej, poszła kontra i straciliśmy bramkę. Inaczej się gra w pucharach, inaczej w lidze. Drugi mecz gramy u siebie i na pewno zagramy odważniej."

Henryk Kasperczak: "Ja jestem zadowolony przede wszystkim ze zwycięstwa, było nam ono bardzo potrzebne. Z gry nie można być za bardzo zadowolonym. Czeka nas jeszcze dużo pracy. Po strzelonej bramce zaczęliśmy tracić za dużo piłek w pomocy. Widać niestety brak zaufania zawodników między sobą. Za mało jest komunikacji między zawodnikami. Jestem zadowolony z przeprowadzonych zmian, wniosły jeszcze więcej zaangażowania i ochoty do gry. W końcówce gra się wyrównała, lubinianie dążyli do wyrównania. Zawodnicy robią wszystko, żeby lepiej grać. Chcą lepiej grać, wygrywać, starają się, dzisiaj im się udało. Kilku zawodników, jak Mauro czy Szymkowiak nie wykazali się dziś swoimi umiejętnościami. Tak się zdarza, my jako zawodnicy też to przerabialiśmy. Pojawienie się Tomasza Kulawika w składzie było spowodowane nieobecnością Kosowskiego. Chciałem Kulawikowi dać szansę, myślę że dobrze ją wykorzystał. To zawodnik pierwszego zespołu, mam do niego zaufanie, pracuje jak wszyscy inni. Słyszałem o kontuzji Kosowskiego na kadrze, nie mogę nic więcej powiedzieć, bo nic więcej nie wiem. Podobnie czekamy na opinie lekarzy co do urazu Sypniewskiego. Głowacki nie zagra z Odrą za kartki. W tej sytuacji będą grali inni - dziś potwierdziło się, że pewna grupa zawodników z kadry Wisły jest w stanie coś wnieść do gry."
(spisał Rav z www.wislakrakow.com)

R E K L A M A
Piłkarz meczu

Tomasz Romaniuk
42 głosów 
Dodaj swój komentarz:
Pseudonim:

Email:

Treść komentarza:Zamieszczając swój komentarz wyrażasz zgodę na jego ewentualne nieodpłatne opublikowanie (w całości lub fragmentach) w innych mediach, a w szczególności internecie, telewizji, radiu i prasie.

R   E   K   L   A   M   A