NAJBLIŻSZY MECZ ZAGŁĘBIA   [X]
Wyjazd:
Data: , godz.
R   E   K   L   A   M   A
  
MENU
 
KLUB
 
I ZESPÓŁ
 
ARCHIWUM MECZÓW
 
KONTAKT
 
 
INFORMACJE
Sezon: 2004/2005
Data: 2005-06-21
Rodzaj: Puchar Polski
Widzów: 8000
Sędzia: Mirosław Ryszka
Związek: Warszawa

 Zagłębie - trener Dražen Besek
 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Danijel Mađarić 
0
90
 
 Grzegorz Bartczak 
0
90
 
 Petr Pokorný 
0
90
 
 David Kalousek 
0
85
 
 Vidas Alunderis 
0
82
 
 Maciej Iwański 
0
90
  
 Robert Kłos 
0
90
 
 Wojciech Łobodziński 
0
90
 
 Sławomir Pach 
0
90
 
 Andrzej Szczypkowski 
0
90
 
 Rafał Piętka 
82
90
 
 Tomasz Salamoński 
85
90
 
 Grzegorz Niciński 
0
30
 
 Łukasz Piszczek 
30
90
 
14 Piłkarzy
1
3
0
 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Sebastian Przyrowski 
0
90
 
 Panče Ḱumbev 
0
90
 
 Saša Cilinšek 
0
90
 
 Radek Mynář 
0
90
 
 Dušan Sninský 
0
90
 
 Mićo Vranješ 
0
77
 
 Marcin Łukaszewski I 
79
90
 
 Piotr Piechniak 
0
90
 
 Marcin Nowacki 
0
79
 
 Michał Goliński 
53
90
 
 Rafał Kaczmarczyk 
89
90
 
 Bartosz Ślusarski 
0
90
 
 Adrian Sikora 
0
89
 
 Andrej Porázik 
0
53
 
14 Piłkarzy
0
6
0

Opis meczu:

Najgorszym możliwym wynikiem zakończył się najlepszy w tym sezonie mecz w wykonaniu Zagłębia Lubin. Do dogrywki przedłużającej szanse na zdobycie Pucharu Polski przez nasz zespół zabrakło naprawdę niewiele. Szans na zdobycie upragnionego gola nasi piłkarze mieli mnóstwo. Niestety nie udało się ich wykorzystać. Trofeum zdobyła drużyna z Grodziska Wielkopolskiego, lubinianom zaś pozostaje cieszyć się pierwszym w historii występem w Finale Pucharu Polski. Warto pamiętać, że 15 lat temu, po powrocie z rocznego pobytu w II lidze, Zagłębie jako beniaminek zdobyło Wicemistrzostwo Polski, by rok później być Mistrzem kraju. Udział w finale krajowych rozgrywek w tym sezonie może być więc dobrym prognostykiem na najbliższy rok. Oby był on pełeń sukcesów naszej drużyny, a nam kibicom nie zabrakło emocji na najwyższym sportowym poziomie!

Od samego początku z impetem do walki ruszyli lubinianie. Niesieni nieustającym dopingiem ponad ośmiotysięcznej widowni, gracze Zagłębia parli na bramkę Sebastiana Przyrowskiego. Nasi piłkarze bardzo szybko wychodzili z własnej połowy, próbując przedostać się na pole karne gości. Niestety w ostatniej fazie ataku podania lubinian były bardzo niedokładne, co powodowało, iż piłkę przejmowali gracze Dyskobolii.

W 7 minucie po raz pierwszy pojawiła się szansa na gola. Maciej Iwański z rzutu wolnego zacentrował na pole karne. Tam jednak do piłki szybciej dobiegli obrońcy Groclinu. Chwilę później to goście byli bliscy zdobycia prowadzenia. Po dośrodkowaniu na wolne pole do Piotra Piechniaka publiczność na chwilę zamarła - okazało się jednak, iż zawodnik gości był na pozycji spalonej.

11 minuta i znowu przed szansą Zagłębie. Na bramkę gości nacierają Wojciech Łobodziński i Wojciech Bartczak. Wymiana piłki, dośrodkowanie Bartczaka i... okazuje się, że zupełnie niecelne. Nadal wynik bez zmian. Tymczasem okazja dla Dyskobolii... Danijel Mađarić tak zapędził się w grze obronnej, iż opuścił pole karne i próbował "kiwać" gości blisko jego narożnika. Piłkę przechwycili grodziszczanie i do pustej bramki przedrzeć probówali się Adrian Sikora oraz Bartosz Ślusarski. Powracający obrońcy Zagłębia na szczęście zażegnali w porę niebezpieczeństwo.

Kolejne dziesięć minut to twarda, często kończona faulami, walka w środku pola, nie przynosząca żadnej przewagi żadnemu z zespołów. 22 minuta - faul Radka Mynář'a 5 metrów od pola karnego Dyskobolii. Gracz Groclinu ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podchodzi Maciej Iwański, centruje na pole karne... do główki wyskakują Niciński, Kalousek, ale żaden jej nie sięga... ta nie tknięta spokojnie zmierza w stronę bramki i mija niereagującego Sebastiana Przyrowskiego! Gol! Zagłębie prowadzi 1:0!

Zagłębie dostaje "wiatru w żagle" i prze na bramkę Groclinu. Bliski szczęścia Grzegorz Niciński - w ostatniej chwili uprzedza go Przyrowski. Starcie głowami w powietrzu i nasz piłkarz ląduje na trawie zalany krwią. Okazuje się, iż doznał pęknięcia łuku brwiowego. Chwila konsultacji z lekarzem i jest decyzja: dużo wcześniej niż to planował trener Dražen Besek na boisku pojawia się Łukasz Piszczek, który zmienia Nicińskiego.

W międzyczasie indywidualnym rajdem na bramkę popisuje się Maciej Iwański. Mimo, iż udaje mu się samodzielnie dojść aż pod pole karne, tam zatrzymuje go jeden z grodziskich obrońców. Zagłębie nieustannie atakuje... przed kolejną szansą staje Piszczek. Chwilę później znowu ten sam zawodnik ma wyśmienitą okazję na gola. Stojąc tuż przy słupku, celowo przepuszcza między nogami piłkę, ufając prawdopodobnie, iż za nim znajduję się gracz w jeszcze bardziej dogodnej sytuacji strzeleckiej. Tymczasem okazuje się, iż oprócz Piszczka nie ma tam nikogo.

41 minuta, jeszcze lepsza sytuacja na bramkę! Trzech zawodników Zagłębia przeciwko dwóm obrońcom Groclinu na polu karnym gości. Po wymianie piłki, ta trafia do nieco zdezorientowane tym faktem Macieja Iwańskiego. Ten, mając wychodzącego na czystą pozycję niepilnowanego Piszczka, decyduje się na strzał i trafia wprost w ręce Przyrowskiego. Mijają kolejne sekundy i znowu szansa dla Zagłębia... po raz kolejny bliski szczęścia Iwański... Jeszcze okazja na gola w wykonaniu Piszczka i kończy się pierwsza połowa. Przed drugimi 45 minutami wydaje się wręcz pewne, że Zagłębie doprowadzi do zdobycia drugiego gola i wyrównania stanu rywalizacji.

Druga odsłona rozpoczyna się od zaciętej walki w środkowej strefie boiska. Widać, że gracze Groclinu w przerwie dostali ostrą reprymendę od trenera Dušan'a Radolský'ego. Ich gra, choć przez chwilę, wydaje się już nie być ta chaotyczna jak w końcówce pierwszej połowy. 55 minuta - świetnie prawą stroną przedzierają się Łobodziński i Bartczak, ich akcje neutralizują jednak w ostatniej chwili obrońcy Dyskobolii. Chwilę później tuż nad poprzeczką strzela Andrzej Szczypkowski...

62 minuta - kolejna wspaniała okazja Piszczka na zdobycie upragnionej bramki. Po dośrodkowaniu z prawej strony, dwudziestoletni Łukasz uderza piłkę głową... ta jednak nie trafia siatki rywali. 66 minuta - znowu Piszczek, znowu głową. Tym razem sędzia dopatruje się pozycji spalonej. Chwilę później po rzucie rożnym, po raz kolejny przed szansą staje Piszczek... i tym razem kończy się na niecelnym strzale.

75 minuta - napór na bramkę Groclinu jest przeogromny. Co chwilę suną ataki Zagłębia. Goście mają problemy z opuszczeniem własnej połowy. Po jednym z natarć sędzia dyktuje rzut wolny dla lubinian. Do piłki podchodzi Andrzej Szczypkowski, dokładnie przymierza, strzela i... piłka o centymetry mija poprzeczkę... ciut niż i Przyrowski byłby bez szans na obronę.

77 minuta - wydaje się, że kluczowy moment meczu. Starcie na polu karnym Groclinu, jeden z lubinian fauluje piłkarza gości. Grę powinni wznowić grodziszczanie, tymczasem by zyskać na czasie Mićo Vranješ wykopuje piłkę na out. Sędzia uznaje to za niesportowe zachowanie, karze zawodnika drugą w tym meczu żółtą kartkę i Groclin musi grać w "dziesiątkę". Wydaje się, że teraz już nic nie przeszkodzi Zagłębiu w zdobyciu drugiego gola. Tymczasem goście zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, murują własną bramkę, już nawet nie próbując jakichkolwiek ataków. Zamiast być łatwiej, lubinianom coraz trudniej jest o sytuacje bramkowe.

83 minuta - przed szansą Wojciech Łobodziński, jednak i tym razem na koniec coś nie wychodzi. Jeszcze okazję na gole ma Grzegorz Bartczak, ale po rzucie rożnym niecelnie główkuje. Chwilę potem Szczypkowski z Piętką probują odmienić losy spotkania, ale piłka ginie gdzieś w gąszczu obrońców Groclinu.

89 minuta - tym razem Pach chce zaskoczyć Przyrowskiego, ale któryś już dziś raz strzał jest niecelny. Za chwilę najbardziej kontrowersyjna sytuacja dnia. W starciu na polu karnym faulowany jest Łobodziński, a sekundę potem obrońca Groclinu zagrywa piłkę ręką (oba zagrania potwierdzają telewizyjne powtórki). Sędzie nie decyduje się na podytkowanie rzutu karnego, w sprzeczce z arbitrem żółtą kartkę otrzymuje Petr Pokorný.

O trzy minuty sędzia przedłuża mecz. Ataki lubinian nie słabną. Zespół do końca wierzy w sukces, choć 90 minut doświadczeń pokazuje, iż gola Groclinowi strzelić nie jest tak łatwo. Szansę mają jeszcze Łobodziński, Bartczak, Piszczek i Iwański. Bramki jednak zdobyć się nie udaje. Zagłębie zasłużenie wygrywa mecz, aczkolwiek przegrywa rywalizację o Puchar Polski. Ten wędruje do dzisiaj wyraźnie słabszych piłkarzy Dyskobolii Groclin Grodzisk Wielkopolski. Lubinianie za występ w finale otrzymują srebrne medale. Publiczność gorące oklaskuje swoich podopiecznych oraz zdobywców Pucharu. Mecz kończy się w sportowej i przyjaznej atmosferze.

Po meczu powiedzieli:

Dušan Radolský: Chcę podziękować naszym kibicom za dobry i gorący doping. - dodał słowacki trener - Ten finał to były dwa mecze, dwie połowy. Pierwsza w Grodzisku lepsza w naszym wykonaniu, strzeliliśmy więcej bramek, a w tej drugiej to Lubin grał lepiej od nas, naciskał i atakował. Zdobycie Pucharu Polski to duży obowiązek, trzeba to powtórzyć w przyszłym sezonie. Paradoksem jest to, że przegraliśmy pierwszy mecz w rozgrywkach, a wywalczyliśmy trofeum. Zagłębiu Lubin gratuluję awansu do finału.

Dražen Besek: Gratuluję zespołowi Groclinu. Dziękuję naszym kibicom, że stworzyli taką atmosferę, na którą czekaliśmy. Szkoda, że nam się nie udało zrobić tego co chcieliśmy. Zabrakło szczęścia i jaj u sędziego. Nie chcę krytykować tego co robił na boisku arbiter, ale jak się ma oczy to trzeba patrzeć. Myślę, że sędzia nie był na poziomie meczu finałowego. Jak się przegrywa to wszystko jest na barkach trenera. Chciałem Groclin zaskoczyć, wygraliśmy 1:0, ale to nie wystarczyło.

R E K L A M A
Piłkarz meczu

Maciej Iwański
234 głosów


Galeria zdjęć z meczu:
 (38533)   (4017)  
 (3890)   (3854)  
 (3376)   (2449)  
 (1966)   (1703)  
 (1617)   (1594)  


Wasze komentarze:
(21.06.2005) - ivanos (83.22.10.227): Trzeba podziekowac panu Mirosławowi R i panu Szczypkowskiemu, mysle ze nie ma sensu to aby on gral nadal w Zagłębiu!! pozdrawiam kibicow i pilkarzy gratuluje zwyciestwa byli o klase lepsi !! :)
(21.06.2005) - TYLKO PETRA ZKS!!! (80.55.2.142): ...i po pucharach wieśniaki, na drzewo banany prostować!!!
(21.06.2005) - wks (81.219.231.40): gratulacje dla zagłebia... cały wrocław sie cieszy z waszej przegranej... jeszcze raz gratulacje...buhahaha
(21.06.2005) - wks (81.219.231.40): zagłebie do 2 ligi!!!! a nie marzycie o pucharach 2 liga to wasze miejsce!!!
(21.06.2005) - bimber (62.87.163.78): DO WKS !!! A JA CI GRATULUJE W TYM SEZONIE 3 LIGI MOZE MACIE OD PRZYSZŁEGO SEZONU 2 LIGE ALE TO DALEJ 2 LIGA, A NIE JAK MY JESTEŚMY W PIERWSZEJ. AHA MY MARZYMY O PUCHARACH A WY O 1 LIDZE
(21.06.2005) - karol (80.51.250.26): Co za koleś, hej wks, kompleks Zagłębia ? Gul Ci się odbił jak widziałeś i słyszałeś jaka była atmosfera, nie ? No nie dziwie się, bo Twój drętwy Śląsk nie stworzy Ci takiego widowiska przez całe Twoje życie. Dziękuje zawodnikom za serce i zaangażowanie, kibicom, że nie żałowali gardeł. Nie mogłem być na meczu bo nie mieszkam już w Lubinie ale obowiązkowo oglądałem relacje, pięknie było, szkoda, że się nie udało ale widziałem w naszych graczach tą sportowa złość i zaciętość. Brawo ! "Zagłębie na zawsze w sercu mym .... "
(21.06.2005) - ACAB (83.22.195.109): smieszni jestescie PRZECIWNICY...sprowadza was tylko zazdrosc...Pozdrowienia z Boleslawca!BYLO JEST I BEDZIE ZAWSZE ZAGLEBIE!
(21.06.2005) - sielak wroclaw (62.111.181.73): No nie oszukujmy sie ale taki metropolie jak lubin nie nadaja sie na reprezentowanie Polski w europejskich pucharach(groclin zreszta tez) a wasze miejsce jest w 2 lidze ... byscie mieli wyjazd np do hiszpani to patrzac ze po polsce nie jezdzicie to co dopiero do hiszpani
(21.06.2005) - mks (83.27.112.188): śląsk nie pajacujcie wasze miejsce to 3 liga gdzie za rok wrócicie Zagłębie gratulacje za gre było super zabrakło jednej bramki ale i tak jesteście lepsi w nowym sezonie to pokażecie pozdrowienia dla wszystkich Zagłębiaków
(21.06.2005) - Olo (80.51.194.112): jeżeli zagłębie do 2 to śląsk conajmniej do 3!!!

"Czy wygrywasz cz nie ja i tak kocham cie w moim sercu ZAGŁĘBIE i na dobre i na złe"
(21.06.2005) - LUBIN (62.87.206.38): zaglebie bedzie całe zycie w pierwszej lidze a twoj śląsk juz na zawsze spadnie.sory za wyzwiska ale takich ludzi to trzeba tepić
(21.06.2005) - wks (81.219.231.40): do karol : a jaka tam była atmosfera na tym waszym meczu???te żałosne śpiewy??? mam dla was nowy teks do śpiewania Tak sie bawi, tak sie bawi polska wieś!!!
(21.06.2005) - maczo (81.168.173.202): prosba do wroclawiakow: idzcie swoje frustracje wylewajcie gdzie indziej, pod stadionem wiele aut z rejestracja DW stalo, widac ludzie wola ogladac zaglebie niz ten zalosny slask, na ktory przychodzi po kilkaset ludzi
(21.06.2005) - karol (80.51.250.26): Choćbyś bardzo się wks starał to niczego nie zmieni, fakty są takie, że to Zagłębie grało w finale PP.
(21.06.2005) - born2hate (83.22.205.30): Dzieki!za tekst!Czy wies,czy miasto,wazne,ze jestesmy silni i wy-jako MIASTOWI zwracacie na nas uwage,slyszycie o nas,mozecie widziec nas w telewizji,a i dostac w pyte!
(21.06.2005) - marcin88 (217.30.139.2): Zagłębie w przeciągu całego sezonu było słabsze ale na puchr sobie zasłużyli. Byłem na meczu i lepszego nie pamiętam, pozostał tylko lekki niedosyt, że nie zdobyli tego pucharu, ale kto wie może za rok???
Czy wygrywasz, czy nie ... i na dobre i na złe...
(21.06.2005) - shenron (83.27.85.208): buahaha wks buahaha o nie :) ale macie klub , ale miacie potencjal...hehe bedzieccie 2-go ligowym impotentem ...Piekny mecz , fantastyczny doping , gardla nie zaluje ! Wojtek Łobodzinski !!!
(21.06.2005) - GUTek1978 (81.168.169.52): Biedny śląsk, żal mi tych chłopaków muszą nieustannie obserwować to co dzieje się w Zagłebiu, bo na swoim podwórku nie mają na co patrzeć
(21.06.2005) - Adam (84.40.152.39): Bylem na meczu i Groclin moze 1 akce przeprowadzil a w Groclinie Zaglebie okolo 3-4 a sedzia co robil słyszalem Mateusza Borka(komentator jak wiecie)mówil ze polscy sedziowie to sie nie da ide mu powiedziec kilka zdan !!
(21.06.2005) - aro (80.51.194.113): z kim wks grał w tym roku motobi czyco tam ,niezłe emocje pajace musiały byc na derbach
(21.06.2005) - sędzia (81.168.163.149): Ha słuchajcie ! Ostatnio dwa razy sędziowałem w tzw"Świątyni Lwa" na Oporowskiej. Tam jest PRL. Druty kolczaste na ogrodzeniu!Ha nawet wasi prezesi was nie szanuja sprowadzając was do poziomu zwierząt. Ale Panowi skonczmy tą wymianę z WKSEM i zajmijmy się Zagłębiem. Sedzia Ryszka mimo ze to niby mój "kolega" Sedzia dał ciała jak 150. On jest tak majestatyczny jak słaby, tak cienki jak"gwiazdorski" . B-klasę( bez urazy dla chłopaków wyciskających poty na meczach B-klasy) sędziować. Szczegularz pieprzony. Tu go lekko pociągnął za koszulkę, tu go popchnął. To trzeba być konsekwentym i w polu karnym też takie fauloe gwizdać panie kolego. W przepisach nie ma defenicji że żeby podyktować karnego musi się polać krew.... Gratulacje dla Grodziska ale ten Puchar nam się należał. i kropka.
(21.06.2005) - LECHIA GDAŃSK (84.10.53.140): dobrych macie tych młodych piłkarzy,mieszali jak cholera.ciekawi mnie,kiedy ich wisła albo legia podbierze,nie dajcie ich!powodzenia i nie dajcie sobiejuż strzelac po tyle bramek w lidze!
(22.06.2005) - Kuba (82.133.111.141): Mieszkam w Anglii i jestem dumnu z mojego miedziowego Zaglembia. Pozdro z zagranicy dla Lubinskich KIBOLI.
(22.06.2005) - sędzia (81.168.163.149): Dzięki Lechia Gdańsk!!!!
(22.06.2005) - Lupus (80.51.194.112): Byłem,zobaczyłem i jestem dumny że w moich żyłach płynie biało,miedziano,zielona krew...Nie komentujcie baranów z Wrocławia ostatnio biedaki dostali i strasznie zmokli i muszą ponapinać troche WIELKIE ZAGŁĘBIE...
(22.06.2005) - SoEri (83.27.55.156): Nic się nie stało!!Zagłębie nic się nie stało!!!Chojnów zawsze z wami!!!!
(22.06.2005) - engonga (81.168.159.181): WIELKIE ZAGŁĘBIE POKAZALO DZIŚ DO KOGO POWINIEN POWĘDROWAĆ PUCHAR POLSKI !! JEDNAK PZPN I SĘDZIOWIE TEGO NIE UZNALI !! TRUDNO :( :( DLA MNIE JEST TYLKO 1 ZWYCIĘSCA :::>WIELKIE ZAGŁEBIE, piękny mecz, oprawa, na młynie wszyscy spisaliśmy sie jak należy i mamy pewnie wszyscy zdarte gardła !! Mimo porażki nalęzy uszanować Groclin za zdobycie szczęśliwie pucharu i ,że klub z takiej wiochy zajmuje 2 miejsce w lidze i zdobywa puchar Polski // a te śpiewy "PUCHAR TRAFIA DO WIEŚNIAKÓW " były właśnie wieśniackie , mam nadzieję ,że śpiewali to sami malolaci i panienki , które same nie wiedzą czego szukaja na naszym młynie !! POZDRO DLA WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH KIBICÓW ZAGŁEBIA . A ten WKS to niech znajdzie sobie inne forum np. Miedzi i tam wypisuje te bzdury :) tam Cię poprą i sobie pogadacie jak brat z bratem o 3 ,2 lidze i waszych pięknych zgodach itd.

JEDNYM SLOWEM !!! DZIEKI ZAGŁEBIE !!!
(22.06.2005) - kurt (62.233.155.1): I po co tyle złości. Gratulacje dla piłkarzy za zwyciestwo, szkoda ze nie ma pucharu. Atmosfera zajebista. Ja kibicuje Zagłębiu i polskiej piłce niech powstają nowe stadniony w całej polsce i niech to wszystko idzie do przodu. Porównywać rzeczy nieporównywalne. Poziom żenujący co po niektórych. Zawsze Zagłębie
(22.06.2005) - rymmmajster (81.168.249.146): bylem na meczu i bylo zajebiscie ... mlyn przegial pale tylko niektoorzy nie spiewaja a najwiecej drza morde jush mnie to powoli denerwuje(mowa o panach z dolu) .. a wracajac do dzisiejszego meczu to najlepszy mecz chyba w sezonie wisla byla o niebo gorsza nish groclin szkoda niewykorzystanych sytuacji .. a propo 2 spornych sytuacji to nie wiem bo nie widzialem ich oby bylo tak jak moowicie ale co to teraz zmieni .. i nie wiem dlaczego nie podziekowalismy groclinowi za mecz tylko ich wygwizdalismy .. nie wiem nie wiem .. ZAWSZE ZAGLEBIE .. pozdro dla prawdziwych kibicoof !! ...
(22.06.2005) - bibik-usa (68.253.255.151): Brava dla chlopakow za postawe w tym meczu!!!!Mecz byl do wygrania gdyby nie Ryszka.
(22.06.2005) - marco (24.103.156.145): Jestem z zagranicy rowniez i DUMNY ZAWSZE ZE W MOICH ZYLACH PLYNIE MIEDZIANO BIALO ZIELONA KREW !!!.
(22.06.2005) - opozist (81.168.171.152): Och biedaki z wroclawia. Jak smiecie nawet popatrzec w strone Lubina. NO stadion to wy macie hehe,a jakie ambicje wow.ZAWSZE ZAGLEBIE BYLO JEST I BEDZIE.
(22.06.2005) - jacas (83.23.35.98): Pokazaliście klasę, pokazaliście że umiecie grać w piłkę. Puchar zdobędziemy za rok, nic się nie stało. Jestem z was dumny że graliście w finale PP. Pozdrowienia z Kłodawy.
(22.06.2005) - miki (81.168.173.202): no i wielki szacunek dla kibicow z grodziska, przybyli liczna grupa, swietnie zorganizowani i swietnie dopingowali swoj zespol, tylko czasem dali upust swojego niezadowolenia z postawy wlasnego zespolu, ale ogolnie zero agresji wobec swiata, tak powinno byc wszedzie
(22.06.2005) - wks (81.219.231.40): a skad ta pewność ze ci co przyjechali na wieś zwaną lubinem i mają rejestracje DW przyjechali oglądać zagłębie a nie drużyne przeciwną??kto by chciał oglądać tych sprzedawczyków???
(22.06.2005) - wks (81.219.231.40): a zresztą... przynajmniej macie jakas rozrywke na tej zapyziałej wiosce... piłkarze nieźle was robią w .... jak sprzedają albo kupują mecze!!!naiwniacy
(22.06.2005) - Groclin (62.21.65.98): Ja jestem fanem Groclinu z Poznania. Widziałem oba mecze i w dwumeczu na pewno Groclin był lepszy i co najważniejsze SKUTECZNIEJSZY. Do tego grał ten finał bez najlepszych piłkarzy. Nazwiska: Zając, Kozioł, Pawlak, Liberda nawet mało obeznanym kibicom coś mówią. To kręgosłup Groclinu. Gratuluję meczu rewanżowego, Zagłębie pokazało klasę i udowodniło, że wygranie z Wisłą Kraków nie było przypadkiem, jednak Groclin jak najbardziej zasłużenie zdobył puchar. GROCLIN ZNOWU W EUROPIE!!! HERTHA Berlin i Manchester City na zawsze zapamiętają gdzie leży to niewielkie miasto!!!!!!!!!!!!!!!!!
(22.06.2005) - CHOJNOW (80.51.250.54): ty wks wam to nawet c klasa wroclawska sie nie nalezy bo po prostu za slabi jestescie na nia buehehe:D a poza tym na naszym stadionie jest atmosfera a wy.... nawet stadionu nie macie. oporowska to osrodek nedzy i rozpaczy buehehe:D nawet nie potraficie pol milina sklepac na licencje do 2 ligi i kto tu jest slaby
(22.06.2005) - radidam (81.168.161.28): mecz był super !! jestem z legnicy to nieznaczy ze moge niekibicowac Zaglebiu ! musze im kibicowac bo to nasz jedyny reprezentant w pierwszej lidze ! bylem w tym sezonie na 4-5 meczach zaglebia . Naprawde graja bardzo ladnie dla oka . ALe brakuje im snajpera z prawdziwego zdarzenia. Moze Piszczek w przyszlym sezonie bedzie gwiazda ligi jesli Hertha zdecyduje sie zostawic go na ejszcze jeden rok w Zaglebiu !
Forza Zagłębie !
(22.06.2005) - Tomek Poznań (62.148.73.57): Takie mecze az przyjemnie sie oglada, niektore zagrania pilkarzy z Lubina byly naprawde wyborne. Szkoda, ze Lubinianie nie zdobyli pucharu... ale nie ukrywajmy - pomimo bledow sedziego, sami sa sobie winni - nie wykorzystac tylu sytuacji, przeciez moglo byc spokojnie 4-0 dla Zaglebia, no i do tego fatalna postawa w pierwszym meczu w Grodzisku. Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem. Gratulacje dla Dyskobolii ! Dzieki Zagłębie sa wspaniałe emocje ! I powodzenia w przyszlym sezonie.
(22.06.2005) - FanMKS (194.242.62.26): BRAWA!-dla Zagłębia za walkę do końca; BRAWA!-dla kibiców MKS za doping i oprawę; BRAWA!-dla moich kolegów z Pojezierza Drawskiego, którzy w tydzień zrobili ze mną za ZAGŁĘBIEM 1800 km;BRAWA-dla Dyskoboli-bo mnie zaskoczyli;BRAWA-dla sędziego bo być może pożegnał się z gwizdkiem I-ligowca;BRAWA!-dla wks-a bo ciągle nas obserwuje.Tu propozycja-weźcie Miedź i Chrobrego i będzie trzech na jednego!
(22.06.2005) - kostek (217.99.236.172): Zagłębie należało się zwycięstwo! Kibice byli zajebiś** !! Oprawa cała też! Jakby nie anty futbolowa taktyka Grocloinu który się bronił przez 90 minut 7 zawodnikami którzy wykopywali piłek do Sikory. Zawodnikiem meczu Iwański.
(22.06.2005) - dyskobol (83.23.2.214): Gratuluje Zagłębiu ambitnej walki w rewanżu. Było trudno z Wami walczyć w dwumeczu. Macie super potencjał na grę i ładnie gracie dla oka. Jednak puchar dla Pyrlandii :)
(22.06.2005) - RastaOrangeBoy (62.233.197.46): ej wks co tak czesto ogladasz ta strone? podoba ci sie?:))) lubisz zaglebie?? luuuuuubisz.ale co by koledzy z psiarni powiedzieli coo? :)) buahahahaha ..mamy nowego anonimowego fana ..hehe.
(22.06.2005) - pako (194.145.229.77): jest tylko jeden zwyciezca-> WIELKIE ZAGŁĘBIE!!!!!!!!!!
(22.06.2005) - tom (81.219.225.4): Brawo za walke, to byl dobry mecz w naszym wykonaniu. Szkoda, bo mozna bylo to wygrac 3:0, nawet i wiecej. Czekamy na nowy sezon. ZAGŁĘBIE!!!
(22.06.2005) - Luzak_Londyn (62.255.64.11): Szkoda slow zeby opisac to co zrobil ten palant w czarnym ubranku!!!! Mam nadzieje ze konsekwencje beda wyciagniete!!! Piekny mecz w wykonaniu ZAGLEBIA!!!! Oby tak dalej!!!! JasioJasio a gdzie filmy z meczu???? ZAWSZE I WSZEDZIE ZAGLEBIE BYLO JEST I BEDZIE!!!!!!
(22.06.2005) - kibic (83.22.46.217): Niestety nie odszczekam. Puchar przegrał Besek. Wystawiając w pierwszym meczu w pierwszej połowie taki, a nie inny skład. Pozostałe 3 połówki zdecydowanie dla nas. Cóż z tego, brakło szczęścia i jak powiedział Besek "jaj u sędziego". A może mieliśmy tego pucharu nie zdobyć? Ryszka pilnował aby nic Groclinowi się nie stało. Po drobnych faulach przeciwników, nawet jak byliśmy przy piłce, gwizdał i cofał akcję. Na polu karnym Grodziska to nasi zawodnicy byli trzymani, a on po prawie wszystkich rzutach rożnych gwizdał przeciw nam. No i 1 minuta doliczonego czasu w ciągu 10 sekund 2 karne najpierw Przyrowski powala Pokornego, a później piłkę ręką wybija obrońca i co? Nic. Myślę, że zadziałała zmowa interesów. Ryszka miał interes (nie miał jaj) w tym, żeby Zagłębie przegrało, co udowodnił na boisku. Groclin chciał puchar (może ekstramycie z dywanikami, może nowa tapicerka z opakowaniem - Drzymała jest ambitny), Wisła P. chciała zagrać w pucharach (a i akcje Dmochowskiego urosną ). Może złatwił Ryszce paliwo do opakowania. Z zeznań przed komisją orlenowską wynika, że cysterna może wyjechać z refinerii i jak nikt nie "zauważy" i nie odnotuje to braku nie sposób wykryć. Na takiej cysternie to całe PZPN rok może jeździć........... Wracając do meczu. Bardzo dobry (najlepszy mecz w sezonie), cała drużyna zagrała ambitnie nawet Nitka i Szczypek. Szkoda, ale sama ambicja na I ligę nie wystarcza . Po zejściu Nitki (życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i do Gdyni) gra nabrała tempa i uwidoczniła się nasza przewaga. Szkoda, że w ślad za nim nie poszedł drugi weteran Szczypkowski. Jeżeli rozgrywający psuje każdą piłkę, albo podając na aut albo do przeciwnika, to ........... Lata lecą - panu już dziękujemy. Wszyscy widzą, Besek nie widzi......... A potencjał drużyny jest ogromny. Jeżeli w 10 (Szczypka nie liczę) gnieciemy wicemistrza kraju, to przy tym zaangażowaniu w przyszłym sezonie..... Boję się napisać, żeby nie zapeszyć. Oby tylko "czarni" nie przeszkadzali.
(22.06.2005) - Ona (62.87.217.60): Dumni po zwycięstwie - wierni po porażce! Zawsze Zagłebie :D Taka atmosfera na stadiona tyle checi i przyszły sezon nasz :D (Wrocław zamknj sie bo nawet nasi juniorzy okazali sie najlepsi w LDJ a wy jak zwykle cieszycie sie porazka hehehe :P )
(22.06.2005) - wks (81.219.231.40): te raszple na zdjęciach są z lubina???
(22.06.2005) - MKS ZAGLEBIE (217.245.80.69): Zenujace jest to, gdy sie czyta jakies wypowiedzi rzekomych "kiboli" Slaska!!! Ciekawe czy ci z Wrocka ktorzy wypowiadali sie na tym forum wiedza ze ich Slask moze wogole nie wystartuje wcale w 2Lidze bo... powod prosty brak kasy , organizacji! nie dziwie sie bo raczej nikt nie chcialby inwestowac w klub bez perspektyw!To ze wczoraj tyle aut na rej DW bylo mozna zobaczyc pod stadionem o czyms swiadczy!Ludzie maja w dupie wasz WKS i jezdza na ZAGLEBIE!Nie wroze wam Slask nic dobrego! A upadek grozi wami to straszny...... Pozdro z Boleslawca
(22.06.2005) - Żuber (83.27.35.39): TEN PUCHRA JEST NASZ!!!! Kolejny raz sie pokazuje poziom polskeigo sedziowania :/ Oprawa piekna ludzie wreszcie cos krzyczeli :D Zobaczcie ze jaks ie kibicje spreza to piłkarze lepiej graja szkoda tylko 1 meczu :/ do wks : na slask przychodzi z 500 osob to jest dobrze na kilkaset tysiecy to ma frekwencja... Brawo dla piłkarzy za walke i dla kibiców :D
(22.06.2005) - baseno (213.156.109.219): brawa!!!!ambicja,wola walki,motywacja!!!tylko panowie z czarnej mafii...!!!niedlugo przeczytamy miroslaw R. ale co z tego...jestesmy z was dumni!!!
(22.06.2005) - piotrek (80.55.247.114): Zaglebie w przekroju calego meczu bylo zespolem zdecydowanie lepszym,stworzylo mnostwo bramkowych sytuacji,jednak zabraklo skutecznosci i szczescia.Brawa dla pilkarzy ze po porazce w Grodzisku otrafili pozytywnie zareagowac i rozegrac dobre spotkanie!Mysle ,ze slaba postawa sedziego tez przyczynila sie do tego,ze puchar trafil do wiesniakow!Pozostaje miec nadzieje,ze w przyszlym sezonie bedzie lepiej!
(22.06.2005) - Wald - Dyskobolia (83.23.233.248): Szanuje wasz klub,nigdy nic do was nie miałem.Podobnie jak reszta kiboli z Grodziska.Można by powiedziec że to własnie WY zasługujecie na ten puchar,po czesci moze i tak jest.Ale w pilce nożnej jak w każdym sporcie stosuje się taktyke,a Dyskobolia ją zastosowała.PS. Lubin i Grodzisk sa małymi miastami pacany(prawa miejskie),WSTYD JEST WAM ZE WASZE KLUBY Z DUŻYCH MIAST NIC NIE OSIAGAJA?? jak dla mnie smieszne.DYSKOBOLIA 4EVER !!!: D
(22.06.2005) - sfinks (83.31.84.111): Oglądając wczorajszy mecz w TV byłem naprawdę dumny z tego że jestem kibicem Zagłebia,wielkie brawa dla chłopaków,dla Drażena i oczywiście także dla kibiców.Wczoraj bezdyskusyjnie cały zespół bez wyjątku zasłużył na wielkie brawa za pokazaną ambicję i wolę walki do samego końca.To co pokazali w defensywie Kłosiu,Petr i Vidas oznacza,że nie musimy się martwić o nasze tyły a dojdą jeszcze mam nadzieję Mati i Strąku.Świetnie walczyli w środku Szczypek i Baczo a z przodu naprawdę robili co mogli Iwan i Łobo-to wszystko robiło wrażenie.Romek Kołtoń powiedział,że Janas przyjechał na mecz obserwować napastników Groclinu i Piechniaka a ja mówię że jeżeli dostanie powołanie to drewno Piechniak a Łobo w dalszym ciągu będzie poza kadrą to coś tu jest nie tak.Teraz chłopaki powinni solidnie odpocząć a Rada Nadzorcza powinna zrobić 2 bardzo ważne rzeczy.Koniecznie ale to koniecznie trzeba przedłużyć kontrakt z Drago,a 2 sprawą jest niedopuszczenie do tego aby mecze jesienią były rozgrywane poza Lubinem.Przypomnę,że w tej rundzie gramy u siebie z Wisłą,Legią,Lechem i Arką i na tych meczach będzie pewnie największa frekwencja.Pozdro dla kibiców Zagłebia.
(22.06.2005) - Lupus (80.51.194.113): Ale zazdrość,co Duma Dolnego Śląska to nie Wks tylko MKS i pamiętaj tą nazwe do końca życia ZAGŁĘBIE,co z tego że was jest więcej,jak gówno wam wychodzi,zawsze ZAGŁĘBIE
(22.06.2005) - Janeczek (217.30.138.17): A mi najbardziej to sie wczoraj podobał alunderis dobry mocny obronca. Pomoc to łobo i iwan a atak to piszczek on jeszcze pokaze nam jak potrafi sie strzelac bramki.
(23.06.2005) - sfinks (81.219.231.40): zagłebie nie potrafi grac niestety... cos czuje ze w nastepnym sezonie bedzie spadeczek do 2 ligi (czyli tam gdzie nasze miejsce)
(23.06.2005) - Lupus (80.51.194.114): Weź ty Sfinks pędź do Egiptu na piramidy i nie wracaj,
(23.06.2005) - wks fans (62.87.254.113): jestem fanem WKS byłem na meczu i muszę wam przyznać rację zagraliście świetny mecz doping zajebisty opraw dość dobra ale mieliście juz lepszą u nas we Wrocku takiego meczu jeszcze nie było i nie wiem czy będzie bo nie wiadomo czy nas dopuszczą do rozgrywek nie bierzcie tego do siebie jak dzieciaki od nas piosza głupoty oni mają może po 12 lat to tyle pozdr.WKS Fans
(23.06.2005) - max na maxa (213.238.115.17): Kibic- twardy dysk padlby ci gdybys cos madrego napisal? przypomne ci ze Nitek zszedl przy wyniku 1-0! nie mial strat ,panowal nad gra i dobrze sie spisywal.ty wiadomo stoisz przy swoim,uczepiles sie .ale ciekawe co bedziesz pisal jak odejdzie bo to bardzo prawdopodobne! na kim sie wyzyjesz w nowym sezonie!!!!!! mlodzi nie podolaja wyzwaniu,obrosna w piorka!a po porazce zaczna udawac kontuzje ,broniac siebie!!!!!!!!!!!zaden z nich nie zagralby dzien po zdjeciu szwow!!!jeden z waszych pilkarzykow pare dni przed meczem juz sie wylegiwal na wczasach!!! bo po co byc z druzyna!!!! zgadzam sie teraz ze sfinksem.chyba pierwszy raz! a ty kibicu wspomnisz moje slowa.
(23.06.2005) - uważny (83.22.29.243): Dokładnie widać, że ostatni sfinks podszywa się tylko pod autentyk. Pisząc "tam gdzie nasze miejsce" ma na myśli jakąś swoją dziurę, w której mieszka, a która marzy o II lidze. Super mecz. Super atmosfera. Super oprawa. "super" sedziowie. Na nic zda się cały wysiłek jak niszczą go "nieomylni". Brawo Kibic i sfinks (autentyczny) w pełni zgadzam się z waszymi opiniami. Myślę, że zanim Franek i Żuraw nie odejdą to łobo nie ma szans na kadrę. Są przecież jaszcze ulubieńcy Janasa Rasiak i Niedzielan. Łobo musi poprawić grę zespołową, a wtedy droga do reprezentacji stoi otworem. Większe wrażenie zrobił na pewno Iwan, jeszcze trochę pewności siebie i Szymek drżyj. Najlepiej, żeby zagrali tak jak Szymek z Żurawiem w Wiśle i ......... kadra pewna. Z kożyścią dla klubu. Przyszedł Banaczek i będzie na pewno lepszym partnerm dla Piszczka niż wolny i mułowaty Nitka. Ma przyjść Kwiek i mam nadzieję, że za Szczypka. Widać było jak kapitan męczył się w ostatnim meczu. Tyle niecelnych podań to cała drużyna razem wzięta nie miała. Trochę wstyd. Szkoda, że Besek go nie zmienił, zamiast zmieniać świetnego w tym meczu Vidasa. Jak jeszcze odbuduje się Mierzej................
(23.06.2005) - uważny (83.22.29.243): dlaczego wśród filmów jest wywiad z nieudacznikem Piechniakiem, który tym się wyróżnił w tym meczu, że cały czas faulował, a nie ma wywiadu z najlepszym zawodnikiem drużyny Zagłębia?
(23.06.2005) - Bartek (83.27.38.172): Lupus nie martw się, sfinks tylko podszywa się pod kibica Zagłębia, ale to tylko kolejny "inteligent" z Wrocławia.
(23.06.2005) - do ludzi z wrocławia (81.168.169.127): moze jestesmy sporo mniejszym miastem od was i mamy lipny stadion ale za to wasz tez jest swietny!!! jak bedziecie go modernizowac to najpierw skoscie trawe z trybun bo sie powoli puszcza robi
(23.06.2005) - sfinks (83.31.87.56): Jakaś pała podszyła się pod mój nick.Podejrzewam,że to ten śmieszny człowieczek o pseudonimie wks.Lupus jakbyś czytał więcej moich postów to byś wiedział że to nie ja.Pozdro.
(24.06.2005) - wks fans (62.87.254.113): Widzę że po moim poście chłopcy od nas odpuścili tak jak napisałem nie maja jeszcze 12 lat to tyle pozdr. dla kumatych.
(24.06.2005) - wrocek (81.219.231.40): wks fan o czym ty piszesz???jak taki mądry jesteś to przyjdz na mecz na oporowską i powiedz to co tutaj napisałes:) zobaczymy czy tez bedziesz taki odważny:)
(24.06.2005) - marex (84.40.149.193): brawo wks fans
(25.06.2005) - Lupus (80.51.194.114): wrocek przyjdź na GOS do młynu i powiedz co tu napisałeś,zobaczymy czy będziesz taki odważny:)
(25.06.2005) - hammers (84.40.149.193): Ty wrocek ?Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie? wątpliwości."
Mark Twain
(26.06.2005) - bibik-usa (68.253.255.151): wks fans ma racje nie ma sie co przejmowac malolatami bo te mozgi im jeszcze nie robia na1000%a jak by byli takimi kozakami to by dymili na meczu w Lubinie a nie podniecali sie na necie!!!
A ktos mi napisze dlaczego ZAGLEBIE nie odwoluje sie do Pzpn w sprawie Ryszki???Ajak nie to do FIFA bo bledy byly ewidetne!!!
(27.06.2005) - wks fans (62.87.254.113): wrocek nie wrocek to nie miejsce żeby o tym dyskutować ty i cała reszta chłopaków z Oporowskiej i ja wśród nich dobrze wiemy jaka jest "atmosfera" u nas więc nie będę pisał o tym.Chłopaki z Lechi na meczu w Lubunie również widzieli jakie z nas "Kozaki"mamy kompleksy tylko ciężko sie do nich przyznać Zagłębiaki tak daleko nad odjechali że nie szybko ich dogonimy.A jeśli masz jakieś wątpliwości to pomyśl dlaczego nikt z naszych nie chce się z nimi ustawić zawsze coś wymyślą.To tyle pozdr. dla kumatych !
(27.06.2005) - Roots (81.168.162.37): Witam, do wks fans a powiem Ci ze jak uczyłem się we Wrocku to miałem wielu kumpli którzy kibicowali śląskowi i jeżeli nie zmienili zdania to nie tylko ty masz taką opinie bo rozsądna wiekrzość tak właśnie myśli tyko ciężko wam o tym gadać choć pamiętam jak dziś jak na derbowym meczu w Lubinie (pierwszy awans Zagłebia 87r) wjechało was do nas jakieś 1500 lolków i bardzo ochoczo śpiewaliście TRELE MORELE LUBIŃSKIE K.....Y i C...E , miałem wtedy 12 lat jeden z waszych na koronie skrojił mi szalik w barwach zagłębia (fajny był Babcia zrobiła) i dlatego między innymi nie lubię Sląska ,to życze wam byście pieli się do góry w tabeli i awansowali do pierwszej Ligi bo zawsze fajne mecze miedzy nami były:P pozatym Wrocław to wielkie miasto i zasłużył na 1-ligę ale nie szukajcie kasy u nas... bo kasa z KGHM należy do nas do ludzi którzy ją wypracowali
pozdro,:P
(28.06.2005) - wrocek (81.219.231.40): wks fans przyjdz na oporowską i to powtórz :)
(1.07.2005) - wks fans (62.87.254.113): wrocek powtarzasz się jak ja ganiałem Lubińskich po ich stadionie to ty moze w planach byłeś teraz to zróbcie ! więcej głupot nie wypisój. WKS ŚLĄSK !
(1.07.2005) - Reeds (81.168.163.174): nie oszukujmy sie ale wks nam zazdroszcza 1 ligi i tych sukcesow bo oni nigdy tego nie beda mieli moze maja wieksze miasto ale nigdy nie beda lepsi od nas "Na zawsze w moim sercu ZAGŁĘBIE"
(1.07.2005) - Hools (81.168.163.174): Mecz byl zajebisty Pozdro for : Arka Lech Odra i Zawisza noi oczywiscie ZAGŁĘBIE jestescie zajebisci nie martwcie sie wks oni wam zadroszcza bo nigdy tak nie mieli i ni beda mieli
(2.07.2005) - wrocek (81.219.231.40): wks fans buhahah dzieciaku ty lepiej zerknij do słownika ortograficznego zanim zaczniesz cos pisac buhaha
(4.07.2005) - wronki (83.17.182.82): Jednak zagłębie to cienkie bolki i pacany!
(10.07.2005) - orange (81.168.173.67): Hools: A właśnie że pozdro dla ZAWISZY ODRY Arki Lecha
(10.07.2005) - Lupus (80.51.194.112): Twoje Wronki to wogóle kibiców nie mają jak Glasgow przyjechało to nie wiedzieli czy oni u siebie grają czy na wyjeździe

 
Dodaj swój komentarz:
Pseudonim:

Email:

Treść komentarza:Zamieszczając swój komentarz wyrażasz zgodę na jego ewentualne nieodpłatne opublikowanie (w całości lub fragmentach) w innych mediach, a w szczególności internecie, telewizji, radiu i prasie.

R   E   K   L   A   M   A