1
2
0

Opis meczu:

Blisko pięciuset fanów Zagłębia wybrało się do Płocka aby tam na stadionie Wisły wspierać dopingiem swoich piłkarzy w rewanżowym meczu finału Pucharu Polski. Niestety, podobnie jak przed tygodniem w Lubinie, tak i tym razem kibice Zagłębia nie mieli powodów do radości, bowiem Zagłębie uległo Wiśle 1:3.

Pierwsza część meczu toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy pomimo solidnej zaliczki ze spotkania w Lubinie nie zamierzali się bronić i od pierwszych minut starali się zagrozić bramce Zagłębia. Już w 12 minucie płocczanie stanęli przed szansą zdobycia gola, jednak świetnie w bramce Miedziowych spisał się Liberda, który instynktownie wybił piłkę po strzale Obiadina. Futbolówka odbiła się od słupka i wyszła na rzut rożny. Kolejną bardzo dobrą okazję do zdobycia gola płocczanie wypracowali sobie tuż przed przerwą, jednak i tym razem na wysokości zadania stanął Liberda, który świetnie wybronił strzał Jelenia.

Po zmianie stron gra lubinian nabrała tempa, co zaowocowało kilkoma sytuacjami, po których Zagłębie mogło zdobyć gola. Niestety na przeszkodzie stanął prowadzący to spotkanie Krzysztof Słupik, który w przeciągu trzech minut nie odgwizdał dwóch rzutów karnych dla Zagłębia. Najpierw w ?szesnastce? gości Jeleń pociągał wychodzącego do piłki Łobodzińskiego i pomimo tego, że faul był ewidentny, co pokazały telewizyjne powtórki ,arbiter nakazał grać dalej. Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja z 54 minuty. Wówczas to atakującego piłkę Arboledę kopnął w głowę Belada rozbijając kolumbijskiemu obrońcy Zagłębia łuk brwiowy. W skutek urazu obrońca Zagłębia musiał opuścić plac gry, na czym ucierpiała gra obronna Zagłębia.

Brak w szeregach obronnych Arboledy skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy już w 67 minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Magdoń, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Magdoń miał o tyle ułatwione zadanie, że przy stałym fragmencie gry pilnowany był przez najniższego w zespole Zagłębia ? Macieja Iwańskiego. Pięć minut później było już wiadomo, że marzenia Zagłębia o pucharze trzeba będzie odłożyć przynajmniej do przyszłego sezonu. Po tym jak świetnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Obajdin, gospodarze prowadzili już 2:0.

Do końcowych minut lubinianie bezskutecznie walczyli o jak najlepszy wynik, jednak pomimo usilnych prób i starań nic z tego nie wychodziło. Na przeszkodzie, oprócz indolencji strzeleckiej, po raz trzeci w tym meczu stanął sędzia Słupik, który nie zauważył przewinienia Pekovića bezpardonowo faulującego w polu karnym Łobodzińskiego.

Na 7 minut przed zakończeniem meczu lubinianie zdobyli kontaktową bramkę, jednak było to wszystko, na co było w tym dniu stać piłkarzy Zagłębia. Po ładnej akcji piłkę w polu karnym otrzymał Piszczek, który pomimo asysty dwóch obrońców, skierował piłkę do siatki.

Cztery minuty później gospodarze wykorzystali błąd Felixa Fillipe, który stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Jelenia. Najskuteczniejszy strzelec płocczan popędził z piłką w pole karne Liberdy, a następnie odegrał do lepiej ustawionego Truszczyńskiego. Ten z najmniejszej odległości po raz trzeci w tym meczu skierował piłkę do bramki Zagłębia, ustalając tym samym wynik meczu.

Wasze komentarze:
(3.05.2006) - Mass (83.27.247.7): Graty dla Liberdy i Arboledy !! Jako jedyni dzisiaj walczyli.. Puchary przeszly nam kolo nosa :|
(3.05.2006) - kicia (84.40.152.39): zmeczenie dalo sie we znaki,starali sie jak mogli,,,,,,,,
(3.05.2006) - Robert (83.8.44.57): Starał się Arboleda i Liberda. Reszta jakoś strasznie spokojnie grała i Franz się jakoś nie denerwował. Smutno bo drugi raz przeszedł PP koło nosa. Sędzia pewnie będzie jeździł cały rok na darmowej benzynie ale Puchar przegraliśmy u siebie a nie w Płocku. Teraz trzeba wygrać conajmniej 2 mecze i mieć wiarę w Łęczną że zawalczy ze scyzorami.
(3.05.2006) - Zuw (84.40.157.2): Wielki szacunek dla Arboledy on nawet nie bedac w stanie chcial grac dalej...Liberda tez sie staral. Ale najwieksze brawa dla kolumbijczyka za poswiecenie i swietna gre.
(4.05.2006) - stozek Płock (217.28.158.48): :) Puchar jest w Płock. Nie wiem po co sie napinacie z sedziami ??:| przeciez to ejst bodajze kolega SMudy wiec szkoda Wam nie mogla sie stac... Sedziowal normalnie a pozatym w 2 meczu bylo 6:3 DLA NAS WIEC W CZYM PROBLEM ??
(4.05.2006) - solar666 (81.168.173.168): Hehe Tomek niezła piosenka;)
Oglądałem właśnie taśmę z meczu. Nawet komentatorzy krytykowali Słupika że gwizdał dla Wisły.
(4.05.2006) - tomek (83.14.230.214): solar a puchar i tak mamy ;)
SIEKIERA MOTYKA ZAWRACAMY PUCHAR POLSKI ODBIERAMY!!!!!
pozdro dla lokiego, solara, jasia,fenia,brata,kijasa ,foresta-mojego sąsiada z fotela obok i całego jadącego autokaru!!!!
(4.05.2006) - kibic (87.105.39.175): szkoda że nie pzyjechaliśm z pucharem ale zabawa była przednia i teraz to nam ostanei w pamięci... SIEKIERA MOTYKA.... Pozdrowienia dla 4 najlepszego autokaru!!!
(4.05.2006) - (87.105.42.81): c*** z pucharami Zagłębie jesteśmy z wami!! c*** z pucharami Zagłębie jesteśmy z wami!!
(4.05.2006) - ZL (62.87.209.55): SIEKIERA MOTYKA? to tam gdzie poszedl dach i byla dziura przez cala droge powrotna? bylem tam :D rodzinka przeginala pale ! CH*J Z PUCHARAMI ZAGŁĘBIE JESTEŚMY A WAMI !!!
(4.05.2006) - emi (83.31.122.20): arboleda skakal skakał i wyskał . kto nastepne
(4.05.2006) - kibol (83.31.122.20): czy to prawda ze szli go czarnymi nicmi
(4.05.2006) - Paweł (84.40.149.26): Zagłebie jest najlepsze. Bum tarara Bum!!!!!
(4.05.2006) - Zaglebie1946 (62.87.214.248): Zaglebie nic sie nie stalo, za rok puchar jest nasz, bo do 3 razy sztuka, pozdro dla 2 autobusu powrtonego czyli 4-5 w strone plocka !!!!! pozdro szczegolne dla srodka autokaru, nas tak ok. 400 czyli przyzwoicie, Zaglebie jestesmy z toba....szkoda ze nie moge jechac do belchatowa....:(
(4.05.2006) - Paweł (84.40.157.8): Czwarty autokar naprawde mial swój klimacik z Karolkiem i resztą chłopaków. Chłopaki dziękuje za wspaniałą atmosfere w czwartym autokarze w drodze powrotnej a droga do Płocka też byla udana. C***j z pucharami zagłębie jestesmy z wami! Jeszcze raz dziekuje za wspaniałą atmosfere w czwartym autokarze:)!
(4.05.2006) - kryniukryniu (62.87.217.78): ja tekze jechalem w 4 autokarze i musze przyznac ze byla tam wspanial atmosfera dzieki wszystkich chlopakom za wyjazd.
(4.05.2006) - fan Wiselki (83.31.26.90): ten kto napisal ze bylo 7000 widzow jest zalosny a tak poza tym Puchar jest Nasz... pozdro :)
(4.05.2006) - kibic (87.105.39.175): hehe dach był cały:P pozdro dla nowożeńców:) i Moniki:) dałaś rade!!!
(4.05.2006) - tomek (83.14.230.214): do fan Wiselki- było was 20.000
a przyjezdnych 20 osób

WISŁA KUPIŁA PUCHAR A W PUEFA życzę im żeby rozegrali tylko jeden mecz(przegrany)
(4.05.2006) - Rambo (Chocianów) (83.27.89.167): 4 autokar rządził, wiem bo jechałem, do teraz brechtam z przyśpiewek o Rydzyku!!! pozdro Chłopaki ! Wielkie Zagłębie ! Chocianów zawsze z Wami !!!
(4.05.2006) - ZKS fanka (217.97.98.164): PUUUCHAR JEST NAAASZ, PUUUCHAR DO NAS NALEŻYYY :D
(4.05.2006) - Grubol (82.160.247.200): Szły....TRZY mróweczki hahahahhaha
(4.05.2006) - MooN (83.27.131.201): No 4 autokar zdecydowanie rzadzil :) Pozdro z przodu :P
(4.05.2006) - szlachcic (83.31.65.32): a tak wogole to smiechy na sali 400 kiboli na pucharze polski co to jest ?? i po co wy spiewaliscie po co wy gracie skoro kibicow nie macie !! popatrzcie miedziaki na siebie !!
(5.05.2006) - Zaglebie1946 (62.87.207.64): Ilu was bylo, w LUBINIE ilu was bylo !!!!! Jak to napinacz z plocka to bez komentarza jak nie to powiem ze liczba przyzwoita !!! POzdro 4 autokar rulez !!!!! Srodek glownie, zaglebie, rydzyk itp to my !!!!! pozdro kibole :)))) oby wiecej takich wyjazdow (niekoniecznie na finali tylko)
(5.05.2006) - Kierowca 4 autobusu (84.40.149.154): Loki dałeś rade z Rydzykiem!!!Atmosfera niesamowita!!!Chłopaki dzięki za świetną zabawę!!!
(5.05.2006) - Grubol (82.160.247.200): Kierowca też, przyjacielem Zagłębia jest :D
(5.05.2006) - pała (62.87.244.34): Zagłebie wygralo by gdyby nie sedzia. Tak to wisła by nie miala o czym gadac takiemu sedziemu nalezy sie kara pieniezna i dyskfalifikacja do konca zycia, zeby w takim meczu popełnial takie bledy na niekorzysc ZAGŁEBIA LUBIN. Moim zdaniem zaglebie wygrało!!!!!!!!!!.

wierny kibic POLONI BYTOM
(5.05.2006) - CK (81.219.215.242): TYLKO ZŁOCISTO KRWISCI !! KORONA KIELCE
(6.05.2006) - GrAbA (83.19.165.243): i co sie napinacie plockie wiesniaczki...ciekaw jestem kiedy wam znowu nazwe zmienią i znowu bedziecie musieli 3 lata sie przyzwyczajac ze wasza druzyna nie nazywa sie juz petrochemia,petro,orlen...pogubilem sie:]]]] to sie nazywa klub
(7.05.2006) - Jacek (83.31.114.235): Jesli na tym meczu bylo tylko 7000tys osob to na Zaglebiu moze ze 3000tys ..