2
4
0

Opis meczu:

Szczęśliwie zadebiutował w roli pierwszego szkoleniowca Zagłębia Lubin Czesław Michniewicz. Prowadzona przez niego drużyna pokonała na boisku rywala dotychczasowego lidera Orange Ekstraklasy 2:1. Lubinianie przystąpili do meczu w niemal niezmienionym składzie w porównaniu do tego, który preferował trener Klejndinst, jednak roszady w ustawieniu, jakich dokonał Michniewicz, przyniosły oczekiwany efekt. Jedyną znaczącą zmianą personalną jakiej dokonał Michniewicz była ?podmiana? Bartczaków. Grającego dotychczas od pierwszych minut Mateusza zastąpił Grzegorz, który za kadencji Klejndinsta często nie ?łapał? się nawet na ławkę rezerwowych. To był dobry ruch, gdyż jego gra w dzisiejszym meczu na prawej stronie lubińskiej defensywy naprawdę mogła się podobać.

Od pierwszych minut piłkarze obu drużyn pokazywali, że interesuje ich tylko komplet punktów. Już zaraz po rozpoczynającym mecz gwizdku sędziego zarysowała się wyraźna przewaga lubinian, którzy starali się odebrać piłkę rywalowi już w okolicy jego pola karnego. Na efekt bramkowy dobrej gry Zagłębia kibice musieli czekać zaledwie do 9 minuty. Wówczas to z narożnika boiska w pole karne dośrodkował Iwański, a głową na bramkę Mielcarza strzelał Stasiak. Po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę a następnie odbiła się od linii i pewnie wyszłaby w pole, gdyby nie Manuel Arboleda, który również głową skierował ją do siatki.

Radość lubinian z prowadzenia nie trwała zbyt długo. Już 2 minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po wątpliwym rzucie wolnym w okolicach pola karnego Zagłębia, piłkę w pole karne dośrodkował Brzyski. W ?szesnastce? Zagłębia wybijał Stasiak, jednak uderzona przez niego futbolówka poszybowała tuż pod nogi Zganiacza, a ten efektownym strzałem zza linii pola karnego pokonał Liberdę.

Później gra toczyła się głównie w strefie środkowej boiska, jednak żadna z drużyn nie zamierzała zadowolić się remisem i szukała okazji na zdobycia drugiego gola. Na 4 minuty przed zakończeniem pierwszej części meczu lubinianie przeprowadzili akcję, która jak się później okazało, dała im wygraną i cenne trzy punkty. W 41 minucie piłkę z lewej strony w pole karne dośrodkował Iwański. Po jego uderzeniu piłkę głową trącił Hernani a ta spadła pod nogi Łobodzińskiego, który potężnym strzałem w ?długi róg? pokonał bezradnego Mielcarza.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze, jednak o ile w środku boiska piłkarze Korony ?jakoś? sobie radzili, to im bliżej pola karnego Zagłębia, tym ich gra wyglądała coraz gorzej. Kielczanie wypracowali sobie cztery sytuacje, jednak żadnej z nich nie potrafili zakończyć celnym strzałem na bramkę Zagłębia.

W 76 minucie wychodzącego z kontratakiem Jackiewicza faulował na środku boiska Zganiacz - mający już na swoim koncie żółty kartonik. Przewinienie na graczu Zagłębia arbiter potraktował jako grę faul i po raz drugi ukarał zawodnika Korony żółtą kartką, w efekcie czego Zganiacz przedwcześnie musiał opuścić boisko.

W końcówce meczu grający w osłabieniu gospodarze uparcie dążyli do wyrównania, jednak świetne obrony Liberdy i szczęśliwe interwencje Stasiaka uchroniły lubiński zespół przed utratą gola i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zagłębia.

Zobacz wypowiedź trenera Wieczorka...

Zobacz wypowiedź trenera Michniewicza...

Wasze komentarze:
(14.10.2006) - kibic MKS (85.128.105.107): Cieszy wynik ale gra nie za bardzo, grając z przewagą jednego zawodnika nie możemy utrzymać się przy piłce i kontrować Korony. Nie można całe spotkanie się tylko rozpaczliwie bronić. Mam nadzieje, że w dalszych meczach będzie tylko lepiej. Nooo .... i kibice nasi ... dali rade dzisiaj, chyba jeden z lepszych wyjazdów. Fajnie, że przełamali się chłopaki na wyjeździe w końcu i zdobyli 3pkt na tak trudnym terenie. Może złapią właściwy rytm na koniec sezonu.
(14.10.2006) - marioLubin (87.105.33.226): Cudownie:)))))))))))))))
(14.10.2006) - HENRYK (62.111.158.25): WIELKIE WIELKIE WIELKI.......................................................................ZAGŁĘBIE !!!
(14.10.2006) - Armian (83.22.136.49): Najlepsze Najlepsze Najlepsze! ZAGŁĘBIE!
(14.10.2006) - chojnow (195.93.21.38): WIERNI PO PORAZCE DUMNI PO ZWYCIESTWIE-normalnie kurwa pieknie;-)
(14.10.2006) - Kamil mks (81.168.169.57): taaak bravo bravo zaglebie bravo bravo czesi michniewicz mam na dzieje ze z wisla tez wygramy jest dobrze niech tak zostanie to co widzimy sie w lubinie na stadionie 20.000 tyś lubin na stadion(-_-);
(14.10.2006) - Aro (87.105.196.115): Cieszą zdobyte 3 punkty i tylko to.
Bo Zagłębie grało dobrze tylko przez 25 minut pierwszej połowy....
Panie Czesiu, tę drużynę trzeba solidnie przewietrzyć.
Połowa jest do wypitolenia od zaraz.
Brawo, kolejny raz brawo dla Arboledy, najlepszego gracza Zagłębia.
A co Chałbiński, czy Iwański?
Żenada.
Czekamy na lepsze Zągłębie.
(14.10.2006) - Mario (83.27.83.231): Zagłębie tylko pierwsze 10min grało w piłkę. Pozostałe 80 to antyfutbol! Ostatnie 15min Korona w 10-tke robiłą co chciała, nie mogliśmy wyjść z własnej połowy! Coś jest nie tak. Wynik fantastyczny biorąc pod uwage to co sie działo na boisku. Arboleda perfekcyjny. Iwański zupełnie niewidoczny.
(14.10.2006) - franek (62.111.158.25): ludzie kur...czy wy zawsze potraficie tylko marudzic..."zawsze Zagłębie, było jest i będzie"....czego wy jeszcze chcecie, chłopaki wygrali, a wy mówicie ze byli do bani,zamiast narzekac powinniście ich chwalić, a po wygranym meczu czas na browar :-)...pozdro dla wszystkich kibiców!
(15.10.2006) - heniu (62.111.158.25): w sobote wszyscy na wisłe do KK czas na kolejnego lidera...
(15.10.2006) - bibik-usa (67.37.189.110): Bravo!Bravo!Bravo!
Napewno wszyscy wierni kibice ogladali meczyk.Pierwsza polowa byla nawet dobra w wykonaniu ZAGLEBIA a druga kazdy widzial ,,OBRONA CZESTOCHOWY''Ale cieszy wynik!!! Z wisla stawiam na remis!!!
(15.10.2006) - WZL (84.40.157.22): kto nie byl na wyjezdzie niech zaluje bylo zajebiscie :) pozdro WZL
(15.10.2006) - JÓZEK (84.40.152.39): Teraz widać jak zespół jest przygotowany.Narzekacie na piłkarzy a to Edek ich tak przygotował czy oni nie walczyli nie biegali nie zostawiali zdrowia zostawiali,ale starczyło im sił tylko na odbiór piłki.Jak trzeba było skontrować to po prostu nie mieli siły.Chcieliście za Edka Chrobaka teraz widzicie co to za patałach,nastpny super trener.Więc wy nie trenujcie nie podpowiadajcie tylko kibicujcie.A z drugiej strony skąd wy i ja możecie wiedzieć jakie były założenia,jaka była taktyka.PO strzeleniu bramek.Narka znawcy futbolu.
(15.10.2006) - deke (83.26.242.153): NAJLEPSZY NA BOISKU--MICHAŁ STASIAK!!!!!!!!!!!!!!!!!
(15.10.2006) - bronek z bks boleslawiec (83.15.86.114): ile zaglebia bylo w kielcach?
(15.10.2006) - maxpayne (83.19.204.85): świetny mecz Felipe :) naprawde twardo poczynał sobie w defensywie :) ,wiecej takich meczy w jego wykonaniu proszę ;p
(15.10.2006) - ZL (83.8.49.205): 4 pelne autobusy czyli 200 osob + fury ok 20 osob to daje nam nizzla liczbe 220 :) pozdro dla tych co byli
(15.10.2006) - MB (82.143.158.159): Moim daniem mecz był świetny - przede wszystkim dlatego, że obie drużyny walczyły, dały z siebie wszystko, a przecież o to głównie chodzi. Korona była szybsza, bardziej wybiegana, a Zagłębie grało lepiej kombinacyjnie. Rzeczywiście w 2 połowie Zagłębie dało się zepchnąc do obrony, w wielu sytuacjach wybijało piłkę "byle dalej", ale zaległości treningowych z okresu EK i spółki nie da sie odrobic w 2 tygodnie. Myślę, że dopiero po przerwie zimowej Zagłebie będzie szybsze i bardziej wytrzymyałe. Jestem pełen podziwu dla piłkarzy Korony za ich grę po zejściu Zganiacza - zagrali tak, jak my w meczy z ŁKSem. Ogólnie - poziom piłkarski średni, ale widowisko super.
Co do sędziowania - poziom mniej niż średni, wiele błedów, uczciwie trzeba przyznac, że więcej błędów sędziego było na korzysc Zagłebia. Ale nie wypaczyły one wyniku meczu. Na wynik meczu głównie miało wpływ to, że Kielczanie nie potrafili wykorzystac 3-4 "setek".
Duże i głośne wyrazy uznania dla kibiców obu drużyn. A może by tak się bardziej zaprzyjaźnic? ))
Dla nas najważniejsze moim zdaniem jest to, że atmosfera w drużynie zupełnie się zmieniła, zawodnicy dali z siebie wszystko, co mogli. Trzeba teraz pracowac nad tym, żeby: 1) ci, którzy są mogli więcej 2) przyszli tacy, którzy mogą więcej
Pozdrowienia for all, WZL WZL WZL
(15.10.2006) - do: bronek z bks boleslawiec (212.244.79.115): 4 autokary + kilka aut. w sumie ok. 250 osób.
(15.10.2006) - Żuber (83.27.169.39): Bełachatów jako lider pokonany... Kielce jak lider pokonany... CZAS NA WISŁE!! ZA TYDZIEŃ WSZYSCY NA MECZ!! Wynik cieszy:) przez pierwsze 10 minut to jak Polska - Portugalia wyglądało:) Arboleda znów dobry mecz=)
(15.10.2006) - jozef (87.105.42.18): pozdro dla tych wszystkich ktorzy byli w kielcach. warto bylo jechac tyle km:) doping 1 klasa:)... czas na kolejnego lidera...:)
(15.10.2006) - Mirek (84.40.157.22): Pozdro do wszystkich co byli na meczu!!! Wyjazd jednym slowem zaje....y tylko pan kierowca troszke odwalil z tym postojem na jedzenie:) Jednak zawrucil na stacje(ktora dosczetnie ojeba...y) POZDRO dla wsyzstkich wyjazdowiczow i calego autokaru!!
(15.10.2006) - KOSMO (83.27.116.22): śPIEWAMY CI
-spiewamy ci
PO ŻYCIA KRES
-po życia kres
}NAJLEPSZY W POLSCE JEST LUBIŃSKI MKS!!!

Pozdro 600 dla kibiców którzy pojechali. Brawo Czesiu :D
(15.10.2006) - Eliteboys (83.14.174.218): TAK WŁAŚNIE PEŁNA MOBILIZACJA NA WISŁE !!!!!! WSZYSCY NA KK !!! MUSI NAS BYĆ DUŻO I MUSIMY BYĆ GŁOŚNI POZDRO!
(15.10.2006) - 500 (88.156.90.201): zdjecia z kielc
(15.10.2006) - tadek (213.227.67.157): pozdrowienia dla tych co byli na meczu,brawo i dlatych co tak dobrze grali dla wszystkich a szczególnie dla /kontuzjowanego chałbińskiego/
(16.10.2006) - gd (84.40.145.81): 500: wole zdjęcia od JasiaJasia :D
(16.10.2006) - taoo (83.27.114.231): Teraz kolej na następnego lidera .pozdro...... .
(16.10.2006) - 500 (88.156.90.201): do gd - a gdzie je mozna zobaczyc??
(16.10.2006) - mario (83.27.122.178): Zagadza sie Taoo! Teraz trzeba ograc Wisłe i poliderować troche tej grupce
(16.10.2006) - danio (87.105.196.239): ma ktos fotki z tego meczyku
(16.10.2006) - tckorona (83.28.255.198): gratulacje dla kibicow byliscie jednymi z lepszych gosci w kielcach
(16.10.2006) - fredi (87.105.198.150): Plakat na Wisłę: