5
3
0

Opis meczu:

Przed meczem trenerzy i piłkarze Zagłębia zakładali, że to Cracovia będzie stroną, która od pierwszej minuty będzie prowadziła grę, natomiast lubinianie mieli czekać na okazję do kontrataku. Zgodnie z przewidywaniami lubinian tak też się stało. To krakowianie odważnie atakowali bramkę Zagłębia a podopieczni Czesława Michniewicza szukali sposobności do kontry. Jednak gracze z Lubina nie przewidzieli jednego - że po 17 minutach meczu będą przegrywać już 2:0.

W 15 minucie Michała Vaclavika pokonał Pawlusiński, który wykorzystał podanie Moskały i strzałem z siedmiu metrów umieścił piłkę w bramce. Niespełna 120 sekund później gospodarze egzekwowali rzut rożny. Piłkę z narożnika boiska dośrodkował w pole karne Giza. W ?szesnastce? Zagłębia futbolówka spadła na głowę Wiśniewskiemu, który strzałem w okienko po raz drugi pokonał Vaclavika.

Stracone bramki podziałały na piłkarzy Zagłębia niczym czerwona płachta na byka. Od 20 minuty lubinianie przejęli inicjatywę i z minuty na minutę coraz śmielej atakowali bramkę krakowian. "Miedziowi" zdobyli kontaktowego gola już w 21 minucie, jednak arbiter bramki nie uznał - twierdząc, że Michał Chałbiński był na pozycji spalonej.

W 31 minucie sędzia już nie miał wyboru i musiał wskazać na środek boiska. Prostopadłą piłkę ze środka pola zagrał - fenomenalny tego dnia - Maciej Iwański. Do zagrywanej przez niego futbolówki wyszedł Łukasz Piszczek i posłał ją tuż obok interweniującego Cabaja. Dwie minuty później lubinianie mieli wyśmienitą okazję do strzelenia wyrównującej bramki. W polu karnym gospodarzy faulowany był Maciej Iwański, za co arbiter podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej ?jedenaście? metrów od bramki Cabaja podszedł Michał Chałbiński. Niestety jego uderzenie w środek bramki nie sprawiło większych problemów golkiperowi ?Pasów?, który zdołał odbić strzał lubinianina.

W przerwie nad stadionem bardzo mocno się rozpadało wobec czego piłkarze drugą część meczu rozpoczynali w anormalnych warunkach przy padającym gradzie i deszczu. Nawet taka pogoda nie zniechęciła podopiecznych Czesława Michniewicza, którzy z minuty na minutę co raz bardziej zagrażali bramce Cabaja. Na efekty bardzo dobrej gry Zagłębia nielicznie zgromadzeni kibice musieli czekać do 61 minuty. Wówczas to przed polem karnym faulowany był rozgrywający świetne zawody Maciej Iwański. Zawodnik sam wymierzył sprawiedliwość strzelając przepiękną bramkę z rzutu wolnego.

Po doprowadzeniu do wyrównania lubinianie nie cofnęli się na własną połowę, ale nadal groźnie atakowali. W 68 minucie arbiter powinien podyktować kolejny rzut karny dla Zagłębia, po tym jak w polu karnym gospodarzy Wacek powalił Kolendowicza. Co się odwlecze to nie uciecze? W 73 minucie groźną akcję lubinian faulem na Chałbińskim w polu karnym przerwał Baran. Arbiter nie miał innego wyjścia jak podyktować drugi w tym spotkaniu rzut karny dla ?Miedziowych?. Tym razem pewnym egzekutorem okazał się Maciej Iwański. Nie był to koniec koncertowej gry Zagłębia. 240 sekund później Iwański zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Kolendowicza, a ten ze spokojem ograł Cabaja i skierował piłkę do bramki.

W drugiej części meczu Cracovia stworzyła sobie zaledwie jedną sytuację, która mogła zagrozić bramce Vaclavika, ale "ni to strzał ni dośrodkowanie" Bojarskiego pewnie wyłapał golkipera Zagłębia. Po dobrym meczu lubinianie pokonali Cracovię 4:2 będąc przez większą część meczu drużyną zdecydowanie lepszą.

ZOBACZ wypowiedź Czesława Michniewicza...

(17.03.2007) - ZL (83.8.7.245): 2 asysty i 2 bramki IWANKA :D
(17.03.2007) - GURUdks (88.76.182.175): Pięknie, mecz genialny choć początek raczej nieciekawy...BRAWO WIELKIE ZAGŁĘBIE LUBIN!!!!!!!!!!
OBY TAK DALEJ I BĘDZIE UPRAGNIONE MISTRZOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(17.03.2007) - kp (83.8.28.140): jak sie masz cracovio jak się masz? ooo powiec mi kiedy znowu cie wyru***
(17.03.2007) - kicia (84.40.155.69): Iwański...... on musi zostać z nami na jeszcze wiele lat ale z taką grą ciężko będzie go zatrzymać, ale co tam, idziemy na mistrza! :P
(17.03.2007) - WZL (84.40.157.108): Druga strona odpowiada!!!!
Kto wygra mecz??????
(17.03.2007) - Karolcia=) (83.27.155.236): Pięknie!!! Oby dalej!!

Cracovio łyso wam teraz???
ChCiElIbYŚcIe WyGrAć Z NaMi!!
ZA MARZENIA NIE KARAJĄ!!

Pięknie chłopaki;]
(17.03.2007) - Major Walenda (87.105.198.230): teraz to juz tylko zajebisty pech albo pieprzenie tomaszewskiego moze powstrzymac Zagłębie od zdobycie mistrzostwa...
(17.03.2007) - Karolek (81.168.249.210): Karolcia do spania! Bo juz późno!!! Dzieci juz spią o tej porze!
(17.03.2007) - fan (83.14.174.218): super-po prostu super-mam pytanie ,jak w koncu jest z Arką,niech ktos pełnoletni odpisze
(17.03.2007) - Zaglebie1946 (62.87.209.84): Witam, gratuluje naszym grajkom cennego zwyciestwa i kolejnego kroku ku zdobyciu mistrzostwa kraju, a wlasnie wlasnie, czy zastanawialiscie sie przypadkiem co bedzie jesli zdobedziemy tego upragnionego mistrza?! Eliminacje do LM zagramy......w Poznaniu a moze Grodzisku......?.po pierwsze to trzeba z czym miec grac o mistrza Polski czy LM, ewentualnie UEFA, bo nie bedzie nam milo kiedy nasi grajkowie beda grac daleko od Lubina bez wsparcia kilku tys kibicow Zaglebia, pomyslcie, bo jak na dzien dzisiejszy to tytul mistrza przyniesie nam chwale w kraju, ale na arenie europejskiej sie skompromitujemy jako chyba 1 mistrz kraju ktory nie bedzie gral u siebie bo nie ma do tego warunkow......chodz sponsor och-ach....bogaty, pozdro ps. szacunek dla tych co byli w krakowie i naszych wspierali
(17.03.2007) - Zaglebie1946 (62.87.209.84): do fan: a co do Arki to slyszalem ze nie mamy juz zgody, a neutralnosc, dla tych co nie wierza podaje przyklad, czy w Poznaniu na Lechu pozdrawialismy Arke? Nie......wnioski wyciagnijcie sami.....zreszta mecz z Ara u nas za niedlugo, pozdro
(17.03.2007) - mkks (86.69.174.63): Brawo Wzl tak trzymać pozdrowienia z Paryżewa
(17.03.2007) - maciejko (83.14.174.125): przy bramce Piszczka bajeczna asysta Szczypka ;D
(18.03.2007) - Karolcia=) (83.8.60.203): Kim jesteś niejaki Karolku??
Ja po wieczorycne spać nie chodze..

Kiedy Zagłebie gra następny mecz?? Każdy mówi co innego..
pozdroo WZL:*
(18.03.2007) - Gsebo (87.105.36.88): Do Karolcia: wszystko jest napisane na stronie, trzeba tylko dokładnie czytać ;) A tak od siebie Gdzie moge zobaczyć jakies foty z Cracovi??
(18.03.2007) - czesiek (83.27.254.227): do Karolcia:
31 marca gramy u siebie z Groclinem
WZL!!!!!!
(18.03.2007) - Karolcia=) (83.8.60.203): Do Gsebo: ok na stronie jest ale są jeszcze inne źródła informacji. I tam też piszą jakieś terminy meczów.
Do Cześka: Dzięki bardzo:):) WZL

Pozdro:*
(18.03.2007) - Cracovia (84.10.120.133): no gratulacje.wole by zagłębie miało mistrza niż legła czy psiarnia.POZDRO
(18.03.2007) - simek (217.30.140.69): byłem wczoraj w Krakowie i powiem jedno... gdzie wczoraj byli ci co byli w Poznaniu na meczu z Lechem ?? 110osob i to ma byc najazd na Krakow ?? SZKODA SŁÓW
I po drugie na nastepne wyjazdy nie zabieramy juz starych alkoholikow(ci co byli w Krakowie wiedza o co chodzi), no chyba ze zalatwia sobie dojazd samochodowy!
POZDRO I SZACUNEK DLA TYCH CO BYLI W KRAKOWIE
(18.03.2007) - TARANTULA w PASY (83.18.105.114): BANDA WARIATÓW CRACOVIA KRAKÓW! CZY WYGRYWASZ CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIĘ...
(18.03.2007) - (83.4.121.88): WPISYWAĆ SIĘ!!!!!! kTO ZOSTANIE MISTRZEM POLSKI???????? http://sport.onet.pl/1,16,11,28626186,78813598,3681509,0,forum.html?TEMAT=1248675
(18.03.2007) - kargul (81.168.249.158): niestety juz koszulke lidera stracilismy belchalow znowu poskromil legie tym razel 3:1
(18.03.2007) - ktoś (84.40.155.43): do simek: ziomek pojechales do krakowa i taki juz z ciebie kibic? Ciekawy jestem czy wcześniej jeździles! A może do Poznania to byl twoj pierwszy wyjazd a teraz już taki kozak z ciebie
(19.03.2007) - Gsebo (87.105.36.88): Są jakiekolwiek dostepne foty z Cracovi??
(19.03.2007) - JLB (83.8.23.144): do ktos ; po co sie srasz do kolesia!!ma racje , zule nie jezdza wiecej !!wstyd a potem ze jedzie tylko110 osob bo autobusow nie mamy !!wole jezdzic w 50 osob niz 110 gdzie polowe pijanych !!CHWDP
(19.03.2007) - solar666 (81.168.173.168): Nie mogłem być na Craksie. Ale jeśli mowa o żulach, to moim zdaniem powinno być jak kiedyś "ZAKAZ PICIA". Chociaż sam lubię w autokarze wypić sobie 2 lub 3 piwka. Lecz jak ma dochodzić do patologi to ch.. z tym piwem Przez debili pewnie kolejny przewoźnik "podziękował" za jeżdżenie z nami
(19.03.2007) - pawlix (81.168.171.168): do solar666: 2, 3 piwka to norma ale z takimi pijakami to HZL powinno zrobic porzadek :D
(19.03.2007) - simek (217.30.140.224): panie ktoś: uświadamiam ci, ze to nie byl moj pierwszy wyjazd... wyjazdow zaliczylem dosyc duzo, nie liczylem nawet. Oczywiście nie tak duzo jak stara gwardia, bo jeszcze młody jestem, wiec troche wyjazdow jeszcze przede mna! Ja i tak bede jezdzil na wyjazdy, ale inni, co byli pierwszy raz na wyjezdzie widzac ta patologie(kilka osob ze starej gwardii) odechciewa sie od razu takich wyjazdow, wiec chodzi mi o to, ze PATOLOGII STOP- alkoholicy wiecej nie jada autobusem! POZDRO DLA KUMATYCH
(19.03.2007) - simek (217.30.140.224): co do alkohlikow, to nie chodzi mi tu o 2 czy 3 piwa- mowie tu o kompletnym stanie nietrzeźwości, jaki byl na wyjezdzie do Krakowa, Lecha Poznan w tamtym tygodniu, czy Pogoni Szczecin ostatnio! i jak zwykle powiem, ze kumaci wiedza o co chodzi! a i chciałem oznajmic, ze najprawdopodobniej wejdzie ustawa, ze bedzie zakaz picia w autobusie(policja wchodzi do autobusu przed meczem i zabiera caly alkohol). Nie jestem pewien tego zakazu, dlatego mowie, ze jest to mozliwe i duzo o tym mowia ostatnio! POZDRO
JLB i solar666 widac ze nalezycie do kumatych i nieraz byliscie na wyjezdzie... SZACUNEK DLA WAS
(19.03.2007) - JLB (83.8.21.75): "Simek" -szacuneczek:) , koniec z zulami , chca pic beda jezdzic wlasny transportem !! CHWDP
(19.03.2007) - pitbullns (62.87.214.133): tylko nie zacznijcie sie zaraz calowac! kto byl wie o co chodzi juz tyle komentarzy poszlo na ten temat wiec konczcie panowie.pozdro
(20.03.2007) - jaro (83.8.3.33): ja mam pytanko?? gdzie moge kupic koszulke zaglebie w przywoitej cenie?? bo tak zaczalem czesciej jezdzic na mecze a lipa tak bez koszulki. jakby ktos wiedzial napiszcie w komentarzach
(20.03.2007) - Gsebo (87.105.36.88): Tego nie zmienicie panowie.. tak juz jest było i chyba pozostanie "Jeden jabol jest tu, drugi jabol jest tam, kibice Zagłębia jadą :D" WZL!
(20.03.2007) - pako (212.160.159.194): smieszne sa te wasze wstawki: "do kumatych", "kto byl, ten wie o co chodzi"... powiedz wszystkim jak wiesz
(20.03.2007) - nemo (62.21.64.48): do kumetach brzmi jakby to byl jakis krag wzajemnej adoracji, dajcie spokoj i piszcie o tych co jezdza.....bo tak to brzmicie jak jakas nieosiagalna ekipa......pozdro
(20.03.2007) - stara szkola (212.2.100.176): piszecie tu o alkocholu,a ani slowka o paleniu i cpaniu.co lepsze zobaczymy za pare lat?nie dozyjecie naszego pijackiego wieku,o kibicowaniu i wyjazdach nie wspomne
(20.03.2007) - maniek (212.2.100.176): do lysego:ryj nie szklanka,do nastepnego wyjazdu sie wyleczy.tylko psycha szarpnieta co?