1
1
0

Opis meczu:

Po meczach z GKS Bełchatów i ŁKS Łódź, w których piłkarze Zagłębia zdobyli ?tylko? jeden punkt prasa rozpisywała się o rzekomym kryzysie, jaki dopadł podopiecznych Czesława Michniewicza. O tym, że jest inaczej lubinianie udowodnili w Zabrzu, gdzie pewnie pokonali Górnika 3:0.

Lubinianie przystąpili do meczu z dwoma napastnikami. Do etatowego Michała Chłbińskiego, w napadzie Zagłębia dołączył Łukasz Piszczek, a dodatkowo wspierali ich: Iwański, Łobodziński oraz Kolendowicz.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w szybkim tempie a blisko sześć tysięcy osób, które tego dnia przyszły na stadion przy ul. Roosvelta w Zabrzu, nie mogło narzekać na brak emocji. Jako pierwsi do ataków przystąpili gospodarze, którzy już w 2 i 5 minucie stworzyli sobie groźne sytuacje pod bramką Vaclavika. Na szczęście ani Madejski ani Bednarz nie potrafili oddać celnego strzału na lubińską bramkę. W odpowiedzi Laskowskiego zaskoczyć próbował Kolendowicz, ale naciskany przez Bartosa trafił piłką wprost w nogi bramkarza.

Po raz pierwszy golkiper gospodarzy został zmuszony do kapitulacji w 24 minucie a na listę strzelców wpisał się Łukasz Piszczek. Po efektownym rajdzie z piłką, Piszczek wpadł w pole karne i mocno uderzył futbolówkę w kierunku bramki Laskowskiego. Ta odbiła się od słupka, następnie trafiła w bramkarza Górnika i wpadła do siatki.

Niespełna 60 sekund później mogło, a nawet powinno być 2:0, jednak tym razem Piszczek będąc w sytuacji sam na sam z Laskowskim nie zdołał umieścić piłki w siatce. Jeszcze przed przerwą swoje szanse na zdobycie bramki mieli Chałbiński, oraz Piszczek, jednak żaden z nich nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Okazje na gole mieli także zabrzanie, ale ani Gierczak, ani też Moskal nie potrafili zaskoczyć Vaclavika.

Drugą odsłonę meczu lepiej zaczęli lubinianie, którzy już na początku stworzyli sobie dwie sytuacje, które mogły zakończyć się zdobyciem bramki. Najpierw świetnie z rzutu wolnego uderzał Iwański, a chwilę później strzałem głową bramkarza gospodarzy starał się zaskoczyć Arboleda. Za każdym razem na posterunku był Laskowski.

Gospodarze najlepszą sytuację do wyrównania ?stworzyli sobie? w 52 minucie a bardzo biski wpisania się na listę strzelców był obrońca Zagłębia Vidas Aluneris. Nasz zawodnik próbując przeciąć dośrodkowanie Madejskiego w polu karnym tak niefortunnie uderzył piłkę, że ta o mało co nie wpadła do bramki Vaclavika. Nasz bramkarz na szczęście w tej sytuacji wykazał się świetnym refleksem

Gospodarze "grali" do 73 minuty. Wówczas to lubinianie zdobyli drugą bramkę meczu a z podopiecznych Marka Motyki ?uszło powietrze?. Po podaniu od Chałbińskiego na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Wojciech Łobodziński. Uderzona przez niego piłka odbiła się jeszcze po drodze od pleców Dancha, co zupełnie zmyliło Laskowskiego, i wpadła do siatki.

Od tego momentu przewaga lubinian rosła z minuty na minutę. Piłkarze Zagłębia praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy a Laskowski nie mógł narzekać na brak pracy. Udokumentowaniem dobrej gry Zagłębia była trzecia bramka, jaką piłkarze z Lubina zdobyli w 80 minucie. W roli głównej w tej sytuacji wystąpił Michał Chałbiński, który po podaniu od Arboledy popisał się efektowną przewrotką i strzałem z jedenastu metrów ustalił wynik meczu. Zagłębie wygrało na wyjeździe z Górnikiem 3:0.

Wypowiedź trenera Marka Motyki...
Wypowiedź trenera Czesława Michniewicza...

Wasze komentarze:
(18.04.2007) - Karolcia=) (83.27.153.247): MAMY LIDERA!!! ZAGLEBIE MAMY LIDERA!!!

ZARAZ BEŁCHATÓW GRA;/ OBY PRZEGRALI...

JEJKU AZ MI SIE RĘCE TRZESĄ!!
DZIEKI CHŁOPAKI:*

WZL!!!!!!!!!
(18.04.2007) - wisnia (84.40.144.8): POJECHALI LADNIE WIELKIE WIELKIE WIELKIE ZAGLEBIE :)
(18.04.2007) - kg (83.14.174.178): No i bajka, nareszcie Łobo się obudził, do tego Piszczu, 11 brama Chałbiego i 3 punkty do przodu! WZL!
(18.04.2007) - MB (212.2.99.83): Wielkie! Wielkie! Wielkie :) Fajny mecz, tak dalej! :) Podziekowania dla kibiców, którzy byli na meczu.
(18.04.2007) - (81.168.249.29): Ja przeczytałem na onecie że padły 2 samobóje i tylko Chałbiński dla nas strzelił...

MA KTOS LINK ABY ŚCIĄGNĄĆ SKRÓT MECZU JAK TAK TO DAWAĆ
(18.04.2007) - ADRIAN KSG (83.22.4.41): Byliście lepsi. Ale nam troche szczescia zabrakło. Powodzenia w walce o mistrza!
(18.04.2007) - Karolka=) (83.27.153.247): JaA...StRaCiLiSmY LiDeRa ;/
BeLcHaToW WyGrAl 1:0 Z GrOcLiNeM...
Ja TeZ CzYtAlAm O SaMoBoJaCh...

WZL!!!!!!!
(18.04.2007) - Bramki w radiu (84.40.157.108): Ja slyszalem ze Piszek, Łobo i Chałbi
(18.04.2007) - miki (83.12.76.242): sluchajci ei tak zaglebie nie zdobedfzi emistrza bo si eboi z enie da rady wl m hehe niez eco nie
(18.04.2007) - pati (83.12.76.242): sluchajcie rezerwy spadna napewno i 1 zespol bedzie n a3 miejscu na to wychodzi a legi amistrzem he
(19.04.2007) - igor (83.30.101.16): mieszkaniec Lubina student Zabrza.Brawo Chałbi ja w ciebie wierzę wreszcie Pan trener też uwierzy.Brameczka przepiękna byłem na tym meczu widziałem pozdrowienia dla żony.

skrót spotkania
(19.04.2007) - maxpayne (83.3.252.114): Przypadkowo trafieni zawodnicy i wyszło ,że samobóje ,a tera będą pisać ,że zagłębie kupiło ten mecz. :D Naprawdę fajnie ,że chłopaki wygrali ,a tera w sobotę na arkę :)
(19.04.2007) - ktos (62.87.215.127): najsmiesziejszy w Zabrzu byl głos prowadzącego klubu kibica górnika zabrze !!!! MUSICIE ZMIENIĆ PROWADZĄCEGO DOPING, BO JEGO GŁOS JEST ŚMIESZNY !!
oraz ten wierny żabojad, co oświadczyl sie swojej panience !!!!
SERDECZNE POZDROWIENIA DLA NAPINACZY !!
(19.04.2007) - tylko WZL! (83.27.172.204): panowie teraz sa mecze o mistrza.dla tego trzeba z całych sil wspierac dopingiem naszych pilkarzy wszyscy lecimy na arke by stworzyc niezapomniana atmosfere zaby bylo nas jak najwiecej!!!!POZDRAWIAM TYLKO WWZZLL