1
3
0

Opis meczu:

Nie udał się piłkarzom Zagłębia wyjazd do Białegostoku. Podobnie jak dwa tygodnie temu w rozgrywkach o Puchar Polski, tak i teraz w meczu ligowym drużyna Zagłębia schodziła z boiska Jagiellonii pokonana.

Od pierwszych minut przewagę na boisku osiągnęła drużyna Jagiellonii i to ona dyktowała warunki gry. Trener gospodarzy - Witold Mroziewski - przydzielił indywidualne krycie Ireneuszowi Kowalskiemu, co w znacznym stopniu utrudniło Zagłębiu rozgrywanie akcji ofensywnych. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 19 minucie pierwszej odsłony, kiedy to Mariusz Dzienis znalazł w polu karnym Tomasza Reginisa, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał lubińskiego bramkarza.
Pierwsza połowa meczu nie była porywającym widowiskiem. Oba zespoły więcej uwagi poświęcały rozbijaniu ataków przeciwnika w środku pola niż konstruowaniu akcji ofensywnych. Gry nie ułatwiały w tym dniu warunki atmosferyczne. Przez całe spotkanie wiał porywisty wiatr, który utrudniał poczynania piłkarzy obu drużyn.

W 50 min. było już 2-0 dla gospodarzy. Na 30 metrze piłkę dostał Jacek Chańko i nie zastanawiając się uderzył na bramkę Maradicia. Futbolówka nabrała poślizgu na śliskiej murawie i wpadła tuż przy słupku bezradnie interweniującego bramkarza Zagłębia. Po stracie drugiej bramki Zagłębie zaczęło coraz mocniej nacierać na bramkę gospodarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62 min. Ireneusz Kowalski, do tej pory intensywnie pilnowany przez Dariusza Łatkę, w podbramkowym zamieszaniu przejął piłkę i zdobył kontaktowego gola. Po zdobyciu bramki piłkarze z Lubina jeszcze mocniej natarli na bramkę Olszewskiego, jednak zmasowana obrona gospodarzy nie pozwoliła piłkarzom Zagłębia na wiele i mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii 2-1.

Konferencja prasowa trenerów:

Żarko Olarević: Wygrała dzisiaj drużyna lepsza, czyli Jagiellonia. Przespaliśmy całą pierwszą połowę meczu. Po przerwie od czasu do czasu zaczęliśmy grać to, co zakładaliśmy przed meczem. Jednak w dniu dzisiejszym na drużynę Jagiellonii było to stanowczo za mało.

Witold Mroziewski: Jestem pełen podziwu dla swoich zawodników, którzy w ciągu tygodnia rozegrali trzecie spotkanie, ale wytrzymali trudy dzisiejszego meczu. To, że dzisiaj Zagłębie w pierwszej połowie było słabsze, nie oznacza jego słabości. To my narzuciliśmy swoje tempo i nie pozwalaliśmy rywalowi na wiele. Myślę, że było to widowisko na wysokim poziomie, zdobyliśmy dwie piękne bramki. Żałuję tylko, że doprowadziliśmy do tak nerwowej końcówki.

Piłkarz meczu

20 głosów

Wasze komentarze:
(16.08.2003) - koles (217.96.131.113): HEEE i co Jaga znowu wam dowaliła.Opierwszej lidze zapomnijcie,no moze za rok lub dwa.
(16.08.2003) - irasp (195.116.103.66): przegrana !!!!!!!
mam nadzieje ze ostatnia w tej rundzie
(16.08.2003) - koubi (217.97.219.46): po prostu nic wielkiego nie pokazaliscie No moze po zdobyciu bramki troszke sie obudziliscie ale z taka gra to ja wam nic nie wroze dobrego POzdrowienia z Bialegostoku :-D
(16.08.2003) - pixie (217.30.139.77): I tak Zagłębie jest najlepsze , a to był po prostu wypadek przy pracy . Nie można cały czas wygrywać no nie ?
(16.08.2003) - jaga (195.136.69.3): A PODOBNO MIELIŚCIE WYGRAĆ 2:0 PIŁKARZE WASI TAK SIE CHWALILI A TU ZNOWU JAGIELLONIA JEST GÓRA...NASZA JAGA NAJLEPSZA W POLSCE JEST!!!!!
(16.08.2003) - jopper (62.87.215.204): Zagłebie awansuje na pewno i zobaczycie jeszcze w jakim stylu!!!
(17.08.2003) - Jagiellończyk (80.51.244.30): Nie wypadek przy pracy, nie fart, nie...! Po prostu jagiellonia jest leprza, albo dobrze się gra z wami. Pozdrowienia dle całego Lublina.
(17.08.2003) - piter3 (217.98.234.4): i co?tacy byliscie pewni swego,a tu drugi raz w dupsko od JAGUSI.
(17.08.2003) - Tom (217.30.139.111): Ludzie trochę spasujcie.Wygramy,za rok 1liga,jesteśmy najlepsi!Trochę samokrytycyzmu!Z taką ekipą?Z taką grą!Co tu jeszcze robi Manuszewski?A Predić?Niech jadą winogron zbierać!Nie będzie w Lubinie ekstraklasy!
(17.08.2003) - Tom (217.30.139.111): Oddaliśmy 4 strzały na bramkę Jagi.Oni uderzali 12!I wszystko jasne!Żenada!
(17.08.2003) - JAGA1927 (217.96.133.164): no właśnie zagłębie jechało do białegostoku po "pewne" zwycięstwo a tu zonk!!! hehe...z taką grą to do 3 ligi...a gdzie byli wasi kibice :> ???
(18.08.2003) - pixie (62.87.212.100): JAGA1927 : A co cie obchodzą nasi kibice ? Zobaczymy ilu was na wiosnę do Lubina przyjedzie :P
(18.08.2003) - R@do (193.219.28.146): pixie niech Cie glowa nie boli, zadko kiedy sie zdarza ze nikt od nas nie jedzie na wyjazd
(18.08.2003) - Tom (62.87.219.237): Kibice Zagłębia?Nie ma i nie będzie!Niestety!
(18.08.2003) - fares (62.87.206.16): czy ktos wie co sie dzieje z tym napastnikami chilijczykiem i brazylijczykiem bo juz tego olszowiaka niechce na oczy widziec i serb pomocnik juz nie wspomne o obroncy z kamerunu sa jacys na testach bo marnie widze jak nie zagra jakis pozadny napastnik i obronca zaglebie w dalszych meczach!!!
(18.08.2003) - fares (62.87.206.77): czy ktos wie o zmocnieniach zaglebia o chilijczyku i brazylijczyku bo olszowiak to dno i obornca by sie nam jeden dobry przydal!!
(19.08.2003) - nitek (217.96.242.49): nie ma ich już w Lubinie
(19.08.2003) - qba (62.87.206.7): "Przespaliśmy całą pierwszą połowę meczu. Po przerwie od czasu do czasu zaczęliśmy grać to, co zakładaliśmy przed meczem." Za te słowa powiesiłbym Olarevicia za jajca... Sam sobie szykuje szybki koniec w Zagłębiu wygadując takie rzeczy!!! To on ma prowadzić drużyne do zwycięstwa a nie ślizgać sie takimi komentarzami!!! U mnie jest juz przegrany :D
(19.08.2003) - nitek (217.96.242.49): do JAGA1927: A gdzie wy byliście na ostatnim meczu 1ligowym Jagi z Zagłębiem sromotnie przegranym???
(19.08.2003) - nitek (217.96.242.49): Bilans spotkań i tak dla Zagłębia
(19.08.2003) - kibic Jagiellonii (217.96.117.26): Panowie, nie ma co się martwić. Wg mnie i tak Zagłębie nadal będzie się liczyć w walce o I ligę. Powiedzmy sobie szczerze, to dopiero trzy mecze do tej pory rozegrane w tym sezonie. Cieszą mnie wygrane JAGI - bo zawsze jestem z NIĄ, ale denerwuje mnie huraoptymizm, tak jak i zbytnia wielka pewność siebie. Trochę więcej pokory i szacunku dla innych przyda się wszystkim. Życzę I ligi w Lubinie (a nie jak napisał jeden matoł Lublinie (!!!)) W Lublinie to jest MOTOR!
Pozdrawiam z Białegostoku.
(20.08.2003) - MarS (62.87.206.145): Już od ponad tygodnia w Lubinie sprawdzany jest natomiast 22-letni napastnik Brazylijczyk Preto da Silva. Klub negocjuje z nim kontrakt. - Trener już go ocenił i uznał, że to jest piłkarz, jakiego na potrzeba. Po prostu wchodzi na boisko i gra. Ale oprócz wynegocjowania kontraktu musimy załatwić mu jeszcze wizę - tłumaczy Fortuński.
(15.01.2004) - jaguś (217.99.107.243): jesli nie odejdzie Kowalski to na