1
1
0

Opis meczu:

Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga Zagłębia, które narzuciło gościom swój styl gry i kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku. Jednak pomimo wielu starań lubinian, to goście stworzyli sobie jako pierwsi dogodną sytuację do zdobycia bramki. Interweniujący Madarić wybiegł z piłką poza pole karne, za co arbiter spotkania podyktował rzut wolny, jednak słaby strzał Juraszka wylądował w murze zbudowanym z zawodników Zagłębia. Przed przerwą goście jeszcze dwukrotnie zagrozili bramce Zagłębia. W 23 minucie uderzenie Grabowskiego zmierzające na bramkę gospodarzy zdołali wybić obrońcy, natomiast w 35 minucie Sorbian będąc 8 metrów przed bramką strzelił zbyt słabo aby zaskoczyć Madaricia.

Szybko grające Zagłębie z dużą łatwością przedostawało się pod bramkę Polaru. W środku pola bardzo dobrze radził sobie powracający do pierwszego składu Ireneusz Kowalski, od którego rozpoczynała się większość akcji ofensywnych. Pierwszą dogodną sytuację Lubinianie stworzyli sobie już w 5 minucie. Strzał Murdzy w ostatniej chwili zdołali jednak zablokować defensorzy Polaru. Obrońcy gości także świetnie się spisali w 7 i 8 minucie. Wtedy to dwukrotnie na bramkę Hryńczuka strzelał Kazimierczak. Ten sam zawodnik ponownie starał się zaskoczyć bramkarza gości w 27 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Kowalskiego w pole karne, efektownym strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek. 3 minuty później Zbigniew Murdza skierował piłkę do bramki Polaru, jednak sędziujący to spotkanie Arkadiusz Starobrat nie uznał bramki, dopatrując się pozycji spalonej lubińskiego napastnika. Jeszcze przed przerwą Murdza dwukrotnie stanął przed szansą zdobycia bramki. Najpierw w 31 minucie strzałem z 30 metrów trafił w poprzeczkę, a chwilę później po rzucie rożnym strzałem głową w spojenie słupka z poprzeczką.

Druga część meczu to jeszcze szybsza i bardziej zdecydowana gra Zagłębia. Już 3 minuty po wznowieniu gry, doskonałym zagraniem popisał się Kowalski, który delikatnym lobem zagrał piłkę w pole karne. Gdy obrońcy Polaru oczekiwali na moment, gdy piłka opuści plac gry, zza ich pleców wyskoczył Murdza i przejął futbolówkę. Próbujący wybijać piłkę zawodnik gości sfaulował napastnika Zagłębia, za co arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Andrzej Szczypkowski. Decyzja sędziego wywołała spore oburzenie w szeregach gości, którzy przez dłuższą chwilę przedstawiali swoje racje arbitrowi.

4 minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. Na własnej połowie piłkę przejął Kowalski i długim lobem przerzucił ją do Kazimierczaka. Ten idealnym podaniem obsłużył stojącego na 5 metrze Murdzę, który w towarzystwie obrońcy skierował piłkę do siatki. Po zdobyciu drugiej bramki Zagłębie nie zwalniało tempa, kilkukrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką Hryńczuka. Najlepszych okazji do zdobycia bramki nie potrafili jednak wykorzystać: Murdza, którego strzał minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką w 76 minucie oraz Kowalski uderzenie z 30 metrów tuż nad poprzeczką,

Wynik meczu został ustalony na 3 minuty przed końcem spotkania. Po rzucie z autu piłka trafiła do Pawlaka, który stojąc 25 metrów przed bramką Madaricia bardzo ładnym strzałem pokonał lubińskiego bramkarza.

Pomeczowa konferencja prasowa:

Ryszard Urbanek: Jest mi bardzo przykro, ponieważ wynik meczu został wypatrzony. Do póki tacy sędziowie będą sędziować się na boiskach będziemy oglądać taką ligę, jaką oglądamy teraz. Samo widowisko było bardzo dobrym spotkanie z dużą ilością sytuacji podbramkowych. Chciałbym podziękować mojej drużynie za dobry mecz i walkę do ostatniej minuty.

Żarko Olarević: Kibice obejrzeli bardzo dobre spotkanie. Cieszymy się ze zwycięstwa, choć mogliśmy wygrać jeszcze wyżej. nie podzielam słów trenera Urbanka na temat sędziowania. Uważam, że zawody były prowadzone uczciwie i wynik meczu nie został wypatrzony.

Admin oczywiscie moze sie czestowac.
(26.09.2003) - Jopper (80.50.120.58): Narobiłem z 10 głosów dla szczypkowskiego.A wogóle to pozdro dla Irka Kowalskiego!!!
(26.09.2003) - sweady (80.50.90.203): Dzieki surgeon.
(26.09.2003) - rafał (62.87.210.98): Jacka Manuszewskiego wykopać do Amico Lubin tam będzie gwiazdą
(26.09.2003) - wojtas46 (62.87.209.196): Jak już to Mostowski nie grał tylko Rafał Piętka.
(26.09.2003) - Arka (62.87.217.137): Mecz super, wreszcie jakies bramki wlatywaly, Super. Dzieki za fotki surgeon. Fajne, czym robione?
(27.09.2003) - wojtas46 (62.87.209.196): Sorki pomyrdało mi się!!!!!!!
(27.09.2003) - Fan (217.30.140.40): Po tym opisie stwierdzam, że byłem chyba na innym meczu. Najsłabszy mecz Zagłębia na naszym stadionie, znowu wymęczone zwycięstwo, karnego nie było. Nuda, nędza - Olarevic też był chyba na innym meczu jeżeli twierdzi, że było to b. dobre spotkanie. Cieszą te 3 punkty, ale ile czasu będziemy jeszcze mieć fuksa? Ile czasu ta drużyna potrzebuje jeszcze na zgranie? Rok, dwa? Szkoda tylko kibiców, bo widać było dzisiaj że przy takiej grze (mizerii) trudno było poderwać cały stadion do dopingu.dopingu
(27.09.2003) - .. (62.87.209.101): "Druga część meczu to jeszcze szybsza i bardziej zdecydowana gra Zagłębia(...)" rzeczywiście grali szybciej po pierwszej połowie myślałem, że usnę. Oceniajac grę naszego zespołu, można użyć tylko jednego słowa: NĘDZA. Kopiąc piłką z taką szybkościa i dokładnościa raczej nie wejdziemy do 1 ligi. Co do kibiców, tych siedzących obok sektoru "szalikowców", to raczej znudziły się im klimaty ultrasowskie:), nawet nie potrafili na kilka minut podnieść kartonów do góry, by "jakoś" to wygladało, dobrze, że Szczypkowski wykorzystał rzut karny( śmiech na sali z tą jedenastką), to coś się ruszyło.
(27.09.2003) - MIRAS (62.87.215.193): Fan masz rację ja chyba tez byłem na innym meczu,bo zamiast strzałów widziałem jakieś niemrawe przerzutki ,albo wrzutki i podania w okolice bramki(bo nie można takie cos nazwać strzałęm).Jak tak dalej pójdzie to nawet atmosfera świateł już nic nie da i ludzi będą chodzić jak dawniej.Powinno się póścić film z tego niby karnego,dobra by to była szkołą dla innych jak nabierać sędziego,i w ten sposób ustawiac wynik spotkania.Według mnie Polar był lepszy szybszy i bardziej zgrany.Ale 3 pkt.są i to jest OK.
(27.09.2003) - MooN (62.87.219.108): Ehhh... Czego wy chcecie... Wygralismy, 3 pkt dla nas.. Widac dalsze eksperymenty z ustawieniem druzyny przez Olarevica. Jestesmy w czolowce tabeli, ale fakt - najciezsze mecze przed nami. A kibice, ktorzy narzekaja na swoja druzyne nawet jak wygra.. Hmm...
(27.09.2003) - Michu (62.87.212.207): można wiedzieć o której będą zdjęcia i filmiki ????????????
(27.09.2003) - fbn_15 (62.87.218.4): Surgeon mógłbyś zrobić tesz fotki z drugiej strony stadionu. Byłyby niezłe pomyśl nad tym
(27.09.2003) - Franek (81.168.168.158): Jeśli już, to wynik został WYPACZONY a nie wypatrzony. Hahaha kto to pisal?? Czyzby sam Olarevic? Jemu bym sie nie dziwil, ma prawo nie znac polskiego.
(27.09.2003) - yomanova (62.87.214.234): Mecz byl super bylam pewna ze ZAGLEBIE wygra!!! Fajnie ze gral Irek Kowalski dalam mu duzo glosow :) Nastepny mecz tez wygramy. ZAWSZE ZAGLEBIE BYLO JEST I BEDZIE!!!!
(27.09.2003) - redman_lubin (80.51.250.97): załamało mnie to że chłopaki po 2 bramce staneli - zero gry w ataku tylko obrona masakra - ale mecz wygrany a to cieszy - fan dobrze mówisz z tym dopingiem. Kiedyś już proponowałem żeby ktoś krecił inne sektory ( bo ludzie sami nie ruszą ) ale do tego przydała by się lepsza gra bo przez taką grę jak wczoraj to szła tylko szluga za szlugą i nie chciało się krzyczeć.:-)

ZAGŁĘBIE BYŁO JEST I BĘDZIE
(27.09.2003) - Tejas (62.87.209.242): 3 pkt ciesza, ale cos nei tak jest z obrona-wczesniej tracili tak malo goli, a teraz 3 stracone z Cracowia i moglo byc kilka z Polarem.Trzeba cso zmienic-osobiscie probponuje Jacka Manuszewskiego, bo nie gral najlepiej ostatnio. Brava dla Irka-ten czlowiek jest nam potrzebny-wczoraj byl najlepszy (ten jego lob prawie z polowy boiska-gdyby to wpadlo). Bog, Honor, Zaglebie!
(27.09.2003) - ZuluGulu (217.30.129.108): Nooo ! wkońcu ta szmacianka wygrała , ale 2:1 to skromniutkie zwycięstwo ! ---------- koniec miesiąca zdopingował zawodników aby nie stracić premi , zobaczymy jak przyjedzie Pogoń czy Ruch trzymam kciuki za tych MLODYCH Lubińskich piłkarzy !
(27.09.2003) - wst (217.99.226.134): Czy w fotogalerii beda zamieszczone zdjecia bezposrednio z boiska.
(27.09.2003) - WIŚNIA/ŚCINAWA (213.76.85.26): Ludzie cieszmy się z tego co mamy , mamy 3 punkty , mamy 2 miejsce w tabeli a komentownie oraz wszelkiego rodzaju opisy zostawmy fachowcą ( coraz częściej w tych komentarzch zauważa się tzw. syndrom TOMASZEWSKIEGO czyli ja bym zrobił lepiej)
(27.09.2003) - PASSOS (217.30.129.108): Oj słabo słabo szmacianka..!!!!! Mogło byc lepiej hehehe
(27.09.2003) - r99 (62.87.206.107): a czy przypadkiem nie mieli dostawać premii za pierwszą trójkę ? jeśli tak , to tym razem się chłopakom nie udało (i dobrze) , bo nadal jesteśmy na czwartym
(27.09.2003) - Jessi (213.76.173.251): ja chciałem zwrócić uwage na dobrą grę Murdzy.Wydaje mi sie ze powoli sie odblokowuje!!!A co do tego calego brazylijczyka to jest to kompletny NIEWYPAL!!!Ten facet nie nadaje sie do Zagłębia!!I proponuje zebysmy nie najezdzali na nasza druzyne!!!Sa 3 pkt i z tego sie powinnismy cieszyc!!A"szczescie sprzyja lepszym"Pozdro dla wszystkich kibicow Zagłębia!!!!!!!!"
(27.09.2003) - ander (62.87.154.26): zwyciestwo powino cieszyc
dobre pouniecie z kazimierczakiem
w ataku
(27.09.2003) - angree (62.87.207.233): chyba pisze sie "wypaczony" a nie "wypatrzony"? a swoja droga to az szkoda marnowac nerwow na czytanie tych bzdet ktore wypisuja tzw. 'kibice' pokroju ZuluGuli. Po prostu brak mi slow. Zachowujecie sie jak stereotypowi Polacy, ktorzy na wszystko nazekaja. Polacy jak nie maja o czym rozmawiac to krytykuja, bo to najlepszy temat na gadke szmatke. Zawsze mozna pocwaniakowac i przypozowac "co to nie ja". Nic to nie zmieni i podenerwuje troche innych ludzi, ale co tam. Zeby ta krytyka przynajkmniej trafiala w sedno. A tu jakas banda malolatow wzburzonych po meczu wylewa swoje zale w komentarzach. Ale co tam. Najwazniejsze to poudawac ze jest sie kims. Ja sie po prostu ciesze z 3 punktow bo to jest najwazniejsze. A kto wygra mecz?
(27.09.2003) - ander (62.87.154.26): kazimierczak w ataku i kowalski
w pomocy to jest to
(28.09.2003) - Jessi (213.76.173.251): mash racje angree liczy sie zwyciestwo.Na koniec sezonu nikt nie bedzie rozliczal z "dobrej gry" tylko z wynikow!!Jak narazie Zagłębie "prawie" nie zawodzi (z Cracowia 3-0) i tak maja 3mać!!!Pozdro dla wszystkich kibicow Zagłębia!!!!
(28.09.2003) - Andrei (62.87.217.57): Mecz był dobry. Tylko te słupki, spojenia, to trzeba zamieniać na gole :-) Przed meczem piłkarze rozgrzewając bramkarza strzelają z pola karnego tak ładnie w strone bramki. Piękne gole lecą. Ale gdy już mecz się zacznie to zanika ta sprawnośc strzelania! Nie wiem czemu. Do piłkarzy Zagłębia - STRZELAJCIE CELNIEJ !
(28.09.2003) - ZL (217.30.139.43): zdjecia spoko.ciekawe jaki film nakrecił ten gosciu z kk.co biegal po murawie.
(28.09.2003) - Gruca1 (62.87.219.242): Powiem krótko mecz mi sie podobał. Było wiele ciekawy akcji z jednej i drugiej strony. Martwi mnie jednak skuteczność naszych napastników oraz nerwowe chwile w końcówkach meczów m.in. z Polarem, Aluminium itp. gdzie zostajemy zepchani do obrony i robią sie niepotrzne nerwy. Cieszą mnie jednak 3 pkt. Oby tak dalej
(29.09.2003) - ZuluGula (212.160.93.197): dyskuty trwają na temat karnego !!! był czy nie !! ja na ten temat sie nie wypowiadam bo akurat zasłaniał mi słup od jupitera ( jakby nie mieli go już gdzie postawić ) ale widze duży potęcjał w tej drużynie tylko trzeba dużo czasu. W sobotę oglądałem mecz Górnika i grą w 1 połowie jestem bardzo miłe zaskoczony ! to dobry zespół , tylko płaci frycowe .
(30.09.2003) - xxx (62.87.219.91): chuligani zawsze razem
(1.10.2003) - kibic od zawsze (62.87.254.252): Żarko, opamiętaj się! Zamiast ogrywać młodych, zdolnych wychowanków, których nie brakuje w klubie, ty na cały mecz wystawiasz w tytularnym składzie takie pełne beztalencie, jakim jest Manuszewski! Jak długo jeszcze?
(1.10.2003) - kowal (62.87.215.40): kowal do boju pokasz klase
(8.09.2005) - sKaTe (213.227.67.184): zagłebie lublin sa darebni najlepszy jest górnik zabrze
(8.03.2006) - darek (83.16.170.202): puchar jusz jest w kielcach